Bitki Kurdu | Sağlık Ve Güzelliğe Dair Herşey

Kafur Nedir? Faydaları Nelerdir? Kafur Nasıl Elde Edilir.

06.10.2015
12.056
Kafur Nedir? Faydaları Nelerdir? Kafur Nasıl Elde Edilir.

kafur kafur nedir kafur yağı kafur nelere faydalıdır kafur yağı nasıl yapılır kafurun zararları kafur hangi hastalıklarda nasıl kullanılır şifalı bitkiler…

Kafur Nedir? Faydaları Nelerdir? Kafur Nasıl Elde Edilir. Kafuru (kafur): Ana vatanı Uzak doğu Asya ülkeleri olup, Ülkemizde Marmara, Eğe ve Akdeniz bölgesinin sıcak olan bölgelerinde yetişir. kışın yapraklarını dökmeyen sürekli yeşil kalan tropikal bir ağaçtır. yetiştiği yöreye göre boyu 50 ve çapı 5 metreyi bulan uzun ömürlü (1000-2000 yıl yaşayabilen) bir ağaçtır. Yaprakları 5-10 cm uzunluğunda 3-5 cm eninde, uzun saplı, kenarları düz, üst yüzeyi sarımsı yeşil, alt yüzeyi soluk yeşil ve ortasında derin bir damarla ondan sağa sola ayrılan yan damarlara sahiptir. Çiçekleri demet dallarının uç kısmında uzun bir sap üzerinde çok küçük sarımsı boz çiçeklerden meydana gelir. 

Kafur Öksürüğü ve İshali Keser mi

Kafur ağacının odunu su buharı ile damıtılarak kafur yağı (kafur eterik yağı ) elde edilir ve bu eterik yağ aroma tedavisi, natürel ilaç ve kafur ispirtosu yapımında kullanılır. İlaç sanayinde ve Tıp da  “Cinnamomun Camphorea” ağacının odunundan damıtılarak elde edilen eterik yağı kullanılır.

Kafur Akciğer Hastalıklarına iyimi gelir

Kafuru renksiz, şeffaf, billuri yapılı, gevrek parçalarıdır. Kokusu keskindir. Tadı sonradan serinlik veren acı ve yakıcıdır. Kaynama derecesi oldukça yüksek olup. Normal sıcaklıkta uçucudur. Su da çok zor erimesine rağmen Alkolde, eterde, kloroformda, benzolde ve yağlarda çok çabuk erir.

Kafur Ağacı Uzun Ömürlümü

Kafurun Faydaları: 
Damarları genişletir, kan toplar, Romatizmal ağrılarda ve kaşıntılı cilt hastalıklarında kullanılır. Uyarıcı etkisi ile kalbi, beyni, sinirleri ve solunum sistemini uyarır. Kan dolaşımını destekler ve kalp yetmezliğine iyi gelir. Başta bronşit olmak üzere akciğer hastalıklarında ve soğuk algınlığında faydalıdır. Öksürüğü ve İshali keser. Kramp gidericidir. Romatizma, morarma, burkulma ve kas ağrısı şikayetlerini azaltır.  Ateş düşürücüdür.
Kafur Nedir Faydaları Nelerdir.

Kafur Nasıl Kullanılır:Dahilen ya da haricen kullanılabilir. Ağrı kesici ve mikrop öldürücü etkileri için haricen kullanılır. İspirto ile karıştırılarak saçtaki kepeklenmelere karşı kullanılabilir. 1-2 gramdan fazla kullanılması baş dönmesi, şuur kaybı, bulantı, kusma, yüksek tansiyon gibi etkilere neden olabileceği için fazla kullanılması tavsiye edilmez.

Kafur Akciğer Hastalıklarına iyimi gelir

UYARI:  Kafur yağı veya saf kafur sade olarak kullanmaz, şayet kullanılırsa yakıcı ve iltihap yapıcı özelikleri vardır. Fazla kullanımında şuur kaybı, dengesiz hareketler, tansiyon, titreme, bulantı, kusma, sara, üşüme, korku ve kulak çınlaması gibi durumlar hasıl olur.

Kafur Yağı Bronşite İyi Gelirmi

Konu Aramaları:

kafur,kafur nasıl eritilir,kafur yağı evde nasıl yapılır,

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Astıma,Nefes Darlığına,Akciğerlere İyi Gelir

çam ağacı çam yaprağı çam yaprağı nefes darlığına iyimi gelir astıma iyi gelen bitkiler idrar söktüren bitkiler saçlara iyi gelen...

Kapat