Bitki Kurdu | Sağlık Ve Güzelliğe Dair Herşey

Kadın Kökü, Kara Yılan Otu Nelere İyi Gelir.

24.10.2015
4.699
Kadın Kökü, Kara Yılan Otu Nelere İyi Gelir.

karayılan otu kadın kökü menopoz otu karayılan otu nedir nelere iyi gelir ağrılı adete iyi gelen otlar ateş basmasına ne iyi gelir kemik erimesine iyi gelen bitkiler…

Kadın Kökü, Kara Yılan Otu Nelere İyi Gelir. Kara Yılan otu Düğün çiçeğigillerden olup, Ana vatanı Kuzey Amerika dır, Amerika’nın keşfinden sonra Avrupa’ya getirilmiş ve yetiştirilmeye başlanmıştır. Nemli ve kuru ormanlarda, yol kenarlarında yetişir bağ ve bahçelerde yetiştirmek oldukça kolaydır. Kadın otu Türkiye’nin hemen her bölgesinde rahatlıkla yetiştirilebilir. Tıbbi maksatla iki türü kullanılır ve bunlar birbirlerine çok benzerler, Yaprakları kanat şeklinde, değişik ot sıra ile dizilmiş olup uzun saplı açık yeşil renklidir. Kanat yapraklara dizili olan yan yapraklar üç loplu olup bu loplar çok derin veya hafif olabilir ve kenarları dişlidir. Çiçek başağı boyu bir metreyi bulabilen uzun sap üzerinde oldukça çok çiçeğin dizilmesi ile meydana gelmiştir. Çiçeklerin taç yaprakları tomurcuklar açıldıktan sonra dökülür.

kadın kökü-Karayılan Otu Kemik Erimesini Önlüyormu

Kökleri; 1-3 cm kalınlığında esmerimsi siyah renkte ve kemiksi dış kabuğa sahiptir ve yan kökleri uzun incedir. Kadın otunun kökü çıkarıldıktan sonra açık havada, gölgede kurutulur. Şayet tentürü yapılacaksa taze olarak işlenir. Bitki özelliklerine göre çok farklı şekilde adlandırılır. Çiçeklerinin pis kokusu nedeniyle genellikle Tahtakurusu otu, Mum otu ,Kara Yılan otu,Kadın Otu, Kadın Kökü, Klimakter otu, Menopoz otu, Cimicifuga otu gibi isimlerle de bilinir.

Karayılan Otu Adet Söktürürmü

Kadın hastalıklarında özellikle de Adet kesilmesi (Menopoz) ile birlikte ortaya çıkan rahatsızlıklara karşı kullanılması nedeni ile Kadın otu, Kadın kökü, Menopoz otu veya Klimakter diye isimlendirilmiştir. Kadın kökü ile günümüze kadar birçok araştırma ve klinik testi yapılmıştır.

Karayılan Otu Ateş Basmasına iyimi gelir

Ağrılı Adet görme; Adet kesilmesi ile ortaya çıkan rahatsızlıklar (Menopoz) ve Adet görmeden önce başlayan rahatsızlıklara Adetin kesilmesi sırasında ortaya çıkan ateş basması, terleme, uyuyamama, sinirlilik, depresyon, baş dönmesi, baş ağrısı ve kalp çarpıntısı gibi rahatsızlıklar 2-3 ay gibi bir tedavi süresinde iyileşme görülmüştür.

Kadın Kökü-Karayılan Otu Krampı Çözermi

Ağrılı adet gören ve adet öncesi rahatsızlıkları sonucu ortaya çıkan göğüs ağrısı, baş ağrısı, tansiyon anormallikleri, şişmanlama, sinirlilik, depresyon, Adet öncesi ve Adet sırasındaki ağrıların %92,9 oranında tedavi başarılı olmuştur. Adet kesilmesi rahatsızlıkları sonucu ortaya çıkan; ateş basması, sinirlilik, alınganlık, dermansızlık ve korku gibi anormalliklerin %81’i tamamen geçmiştir.

kadın kökü-Karayılan Otu Nelere iyi Gelir

FAYDALARI: Adet söktürücü, kramp çözücü, sinirleri güçlendirici, iltihapları yok edici, teskin edici, ağrıları kesici ve ateş düşürücü özelliklere sahiptir. Menopoz rahatsızlıklarında depresyon, sinirlilik, histeri, baş ağrısı, baş dönmesi, migren, ateş basması, ani terleme, uyuyamama, kalp çarpıntısı, tansiyon anormallikleri ve Adet öncesi rahatsızlıkları ile göğüs ağrısına karşı kullanılır.Şayet Kadın kökü ekstresinden elde edilen damla ve haplar kullanılırsa Kemik erimesi büyük oranda önlenir.

Karayılan Otu Menopoza İyi Gelirmi

Kadın kökünün çayı verem ve romatizmaya karşı kullanılmıştır. Günümüzde bazı araştırmalar rahim ve yumurtalık kanserlerinin ameliyatından sonra Kadın kökü preparatlarının kanserli hücrelerin oluşmasını önlediği iddia edilmektedir.

Karayılan Otu sinirlilik halini önlermi

ÇAYI: Demliğe 2-4 gram Kadın kökü konur ve üzerine 300-400 ml kaynar su ilave edilerek 5-10 dakika demlemeye bırakıldıktan sonra süzülerek içilir. Kadın kökü sökülerek çıkarıldıktan sonra yıkanır ve ince kıyılarak 20 gramı bir şişeye doldurulur ve üzerine %70lik alkol ilave edilerek, güneş ışınlarından uzakta muhafaza edilir. Şişe iki günde bir çalkalanır. Takriben 4-6 hafta sonra süzülerek tentürü elde edilir. Bu tentürden günde 3-5 defa 10-15 damla 4-6 hafta süreyle alınır.Bilinen bir yan tesiri yoktur.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Konu Aramaları:

kara yılan otu,Karayılan otu,

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Sindirim Sistemi Hastalıklarına İyi Gelir.

yılan otu yılan otu nedir nelere iyi gelir yılan otu sindirim sistemine iyimi gelir yılan otu dolaşım sistemine yararlı mı...

Kapat