Bitki Kurdu | Sağlık Ve Güzelliğe Dair Herşey

Kadın Erkek Fark Etmez Kuşdili Dillendirir

25.04.2016
1.140
Kadın Erkek Fark Etmez Kuşdili Dillendirir

kuşdili cinselliğe iyimi gelir kuşdili adeti düzenler mi kuşdili kilo verdirir mi kuşdili damar tıkanıklığına faydalı mı kuşdili saç dökülmesini önlüyor mu…

Kuşdili konuşturur! Biberiye, bir diğer adıyla kuşdili bitkisi tüm salgı bezlerini dengeli bir şekilde çalıştırır. Erkeklerde de kadınlarda olduğu gibi cinsel isteği artırıp, güç verir. Şifalı bitkiler cinsel sorun yaşayanların da yüzünü güldürüyor. Bu bitkiler arasında kuşdili, bilinen adıyla biberiye öne çıkıyor. Birçok hastalığa iyi gelen kuşdilinin afrodizyak etki gösterdiğini söyleyen uzmanlar, “İçerdiği maddeler nedeniyle cinsel iktidarsızlığı giderip, güç verir” diye konuşuyor.

Kuşdili Karaciğere Faydalı mı

FAYDALARI: Tazelik ve canlılık veren mükemmel kokusuyla biberiye daha çok güzel yemeklerle birlikte anılsa da pek çok farklı kültürde binlerce yıldır sağlığa olan faydaları nedeniyle de kullanılmakta. Biberiyenin faydaları arasında ilk sırada bağışıklık sistemini güçlendirmesi, kan dolaşımını hızlandırması, iltihap önlemesi ve astım belirtilerini hafifletmesi gösteriliyor.

Rosemary, or Rosmarinus officinalis, does well in poor, dry soils; some versions are hardy to zone 6 though typically not frost-hardy. Grow from seed or cuttings or by layering

Kan dolaşımını hızlandırmasının yanı sıra beyne ve kalbe giden kanı arttırarak başta hafıza ve damar tıkanıklığı sorunları olmak üzere bu iki organa ait rahatsızlıkların engellenmesinde kullanılıyor. Kan dolaşımını hızlandırır. Karaciğeri tedavi eden bitkilerin başında gelir. Biberiye yağı, kanser tümörlerinin ve vücuttaki yağ bezelerinin zamanla eriyerek kaybolmasını sağlar. Sinirleri uyarır ve güçlendirir.

Biberiye(Kuşdili) Çayı Zayıflatıyor mu

Mide ve bağırsakları rahatlatır. Böylece sindirime (özellikle yağlı yiyecek yendiğinde) yardımcı olur. Hazımsızlıktan oluşan gazları söktürür. Safra salgısını artırır. İdrar söktürücüdür. Kadınlarda regl dönemini düzene sokar. Gecikmeleri önler. İyi bir adet söktürücüdür. Etkili bir toniktir. Kas ağrılarını, siyatik ve nevraljiyi hafifletir.

biberiye (kuşdili) saç dökülmesini önlüyor mu

Romatizma ağrılarını azaltır. Burkulma ve eziklerde iyileştiricidir. Saç diplerindeki bezleri uyarır. Erken saç dökülmelerini önler. Tüm bu faydalı etkileri sağlamak için, biberiyenin yaprak ve taze sürgünleri yaz boyunca toplanır. Bitkinin tıbbi etkisi, en çok çiçek açtığı zamanlarda olur. Uzun yaşamanın sırrı biberiyede gizli: İtalyan La Sapienza Üniversitesi de bu bitkinin sağlıklı ve uzun yaşamdaki etkilerinin izini sürdü. İtalyadaki bir balıkçı köyü sakinlerinin uzun ve sağlıklı yaşamasının nedenlerini araştıran üniversiteye göre, köylülerin sağlıklı ve uzun yaşamasının nedeni biberiye olabilir.

Kuşdili(Biberiye) Kanı Temizler mi

Araştırmacılar, Acciaroli köyünün yaşlılarının, birçoğu sigara içmesine ve kilolu olmasına rağmen sağlıklı bir şekilde yaşlandığına da dikkat çekti. Köy halkı arasında kalp hastalıkları ve Alzheimer riskinin de ortalamanın altında olduğu belirtildi.

Kuşdili(Biberiye) erkek ve kadında cinsel gücü artırır mı

KUŞDİLİ ÇAYI: Biberiyeyi pek çok farklı yöntemlerle tüketmek mümkün ve bunların arasında hazırlanışı en kolay olanlardan biride biberiye çayı. Biberiye içinde bulunan antioksidanlar ve vitaminlerden faydalanmak için 1 çay kaşığı kurutulmuş biberiye yaprağını bir fincan suya atıp kaynatmanız yeterli. Daha iyi demlenmesi için 10 dakika kadar kaynattıktan sonra ateşin üzerinden alın ve demliğin kapağı kapalı halde 10 dakika kadar bekletin. Tatlandırmak için organik bal kullanabilirsiniz. Günde 2 bardak biberiye çayı hazımsızlık veya kabızlığa kısa sürede çözüm olur ve kilo verdirir.

biberiye (kuşdili) saç dökülmesini önlüyor mu

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Sivilce Ve Akneleri Yok Eden Maskeler

sarımsak sivilcelere karşı etkili mi sivilcelere karşı hangi maskeler etkilidir elma sirkesi sivilce izlerini yok eder mi aspirin maskesi nasıl...

Kapat