Bitki Kurdu | Sağlık Ve Güzelliğe Dair Herşey

Jack Akciğer Ve Kolon Kanserine İyi Gelir

12.05.2016
1.284
Jack Akciğer Ve Kolon Kanserine İyi Gelir

jack ağacı meyvesi nelere iyi gelir jack ağacı kolon kanserine iyi gelir mi akciğer kanserine jack meyvesi iyi mi gelir jack cinsel gücü artırır mı…

Jak meyvesi (Artocarpus integrifolia), Ana vatanı doğu Hindistan olan bu meyve ağacının boyu 15 m. yüksekliğe kadar büyüyebildiği gibi, gövdesinin çapı da 1,20 m. ye ulaşabilir. Dalları yoğun ve yumuşak, yaprakları genç iken biraz tırtıllı, 10-20 cm. boyunda, oval şekilde olup, renkleri tatlı bir koyu yeşil, damarları ise açık yeşildir. Gövdenin alt kısımlarındaki kabuklar genellikle çatlamakta ve bu çatlakların altı pas renginde kızarmaktadır.

Jack Ağacı Akciğer Kanserine iyi Gelir mi

Erkek çiçekleri yaprak aralarında, dişi çiçekleri ise kakao gibi ağaç gövdesinde ve yahut da kart dallarındadır. Meyvelerinin uzunlukları 50-70 cm., genişlikleri ise 25-40 cm. kadar olduğu gibi, ağırlıkları da bazen 50 kiloya ulaşabilir. Meyvelerin renkleri cinslerine göre sarı, kırmızı ve mor arasında değişir ve dış kabuklarının üzerlerinde kısa dikenler bulunur.

Jack Ağacı Meyvesi cildi güzelleştirir mi

Bu meyvelerin eti yağlı ve tatlı bir lezzette olup ortalarında beyaz bir muhafaza içinde, ortalama 50 kadar da çekirdeği vardır. Bu çekirdekler, uzunca ve üzerlerinde kuruduğu zaman sararan beyaz bir kabuk vardır. Denizden 1.000 m. yüksekliğe kadar yetiştirilebilen Jack ağacı, tropikler dahilinde kalmak şartıyla soğuğa karşı o kadar hassas değildir.

Jack Ağacı Nerede Yetişir

Bu ağacın meyvelerinden başka çekirdekleri de ezilerek veya kavrularak yenir. Ağacın dal, ve gövdesinde bir yara açıldığı takdirde bundan bir süt (lateks) akmaktadır ki, bununla da kuş tutmak üzere ökse yapılır. Jack meyvesinin biri yumuşak, diğeri sert meyveli olmak üzere iki önemli cinsi vardır.

Jack Meyvesi Görme Fonksiyonlarına faydalımı

FAYDALARI: Sindirimi kolaylaştırır, vücuda enerji verir, kabızlığa karşı etkilidir. Kolon kanserine karşı etkili olup, Mukoza zarına koruma sağlar, A vitamini bakımından zengindir. Jack meyvesi flavonoid piğmentleri içerir. Antioksidandır. Görme fonksiyolarına faydalıdır. Cildi güzelleştirir canlandırır. Akciğer ve Ağız boşluğu kanserine karşı koruma sağlar.

Jack Meyvesi Vücudu Kuvvetlendirir mi

C vitamini B vitamini ve B6 vitamini Bakımından Zengindir. Jack meyvesi vitamin, potasyum, magnezyum, manganez ve demir kaynağıdır. Vücut sıvılarının önemli bir bileşeni olup, kalp hızı ve kan basıncını kontrol etmede yardımcıdır. Jack meyvesi Nişasta,protein ve minareler açısından çok zengindir.

Jack Meyvesi Görme Fonksiyonlarına faydalımı

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Romatizmaya İyi Gelen Guayak Kutsal mı

guayak nasıl bir ağaçtır nelere iyi gelir guayak çayı nasıl yapılır guayak romatizmaya iyi gelir mi guayak boğaz ağrılarına faydalı...

Kapat