Bitki Kurdu | Sağlık Ve Güzelliğe Dair Herşey

İştahı Açar, İdrar Söktürür, Kanı Temizler

27.05.2016
932
İştahı Açar, İdrar Söktürür, Kanı Temizler

peygamber ağacı nelere iyi gelir peygamber ağacı idrar söktürür mü peygamber ağacı sedef hastalığına iyimi gelir deri hastalıklarına hangi bitki iyi gelir…

Latincesi: Guaiacum Officlnale ve Guaiacum Sanctum olup, Guayakağacıgiller Familyasındandır. Hindistan, Antil adaları ve Orta Amerika da yetişir. 15 metreye kadar yükselebilen bu ağaçlar, mavi çiçeklidir. Terletici ve uyarıcı olması nedeniyle soğuk algınlığında kullanılır.

Peygamber Ağacı İdrar söktürür mü

Peygamber ağacının odunları kurutularak rende edilir veya kıyılır. Daha sonra suyla birlikte kaynatılarak ilaç elde edilir.

Peygamber Ağacı Egzamaya İyi Gelir mi

Reçine, uçucu yağ ve saponinler ile gayakol isimli madde ihtiva eder. Yörelere göre Guayak, Peygamber ağacı, Frengi ağacı, Kutsal odun gibi Yöresel isimlerle de bilinir.

Peygamber Ağacı Sedef Hastalığına İymi Geliyor

FAYDALARI: Terletici ve uyarıcı olmasıyla soğuk algınlığı rahatsızlığında kullanılır. Ayrıca iştah açıcı ve idrar söktürmek suretiyle kanı temizleyicidir. Gayakol ün hafif bronş salgılarını arttırıcı etkisi mevcuttur.

Peygamber Ağacı Terletir mi

Bu sebeple öksürüklü hastalıklarda da kullanım alanı bulur. 50 gr. kabuk 1 It. suda kaynatılarak günde 3 bardak içilir. Peygamber ağacı odunundan elde edilen yağ, haricen romatizma ağrılarında sürülür. Ayrıca egzama, sedef gibi deri hastalıklarında şikayetleri geriletebilir. Çünkü deri metabolizmasını arttırır.

Peygamber Ağacı Yaprakları Sabun Olarak kullanılır mı

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Pipo Çiçeği Nedir Nelere İyi Gelir

pipo çiçeği nedir nelere iyi gelir pipo çiçeği adet sancılarına iyi gelir mi pipo çiçeği doğumu kolaylaştırır mı pipo çiçeği...

Kapat