Bitki Kurdu | Sağlık Ve Güzelliğe Dair Herşey

İştahı Açar Ağız Kokusunu Giderir

31.07.2015
1.445
İştahı Açar Ağız Kokusunu Giderir

muskat nedir muskat nelere iyi gelir idrar söktürücü bitkiler iştah açan bitkiler mikrop öldüren bitkiler gaz giderici bitkiler şifalı otlar şifalı bitkiler ve Meyveler muskat…

İştahı Açar Ağız Kokusunu Giderir Küçük Hindistan cevizi diğer adı ile Muskat iştahı açar hazmı kolaylaştırır. Ağız kokusunu giderir. İdrar ve gaz söktürücü etkisi vardır. Mide ağrılarına iyi gelir. Mikrop öldürürcü Antiseptik Özelliği vardır. Sinirleri sakinleştirir, bulantı ve kusmayı önler.

Muskat Ağız Kokusunu Gideriyormu

Muskat diğer adıyla Hint cevizi Asya ve Amerika’nın tropikal bölgelerinde yetişen Muskat ağacının meyvesi. Adına küçük Hindistan cevizi denilse de Aroma ya da yapı olarak benzer bir tarafları yok. Zeytinden biraz daha büyük olan Muskat oldukça yoğun bir Aromaya sahip.

Muskat Nedir Nelere iyi Gelir

Öyle havanda dövüp kullanabileceğiniz bir yumuşaklıkta değil, bu nedenle ya ince delikli keskin bir rendeye sahip olmanız ya da öğütülmüş olarak almanız gerekiyor. Eğer öğütülmüş olarak alırsanız mutlaka hava almayan bir kap içinde saklamalısınız yoksa Aroması çabucak uçup gidiyor.

Muskat Mirop Öldürürmü

Ayrıca et yemeklerinde, soslarda, yumurta yemeklerinde ve peynirli tariflerde kullanıldığında hoş bir Aroma veriyor. Sos yapımında da sıkça kullanılan Muskat süt ve krema içeren tariflerde kullanılırken dikkat etmek gerekiyor.

Muskat Kusmayı Önlermi

Çünkü baharatın fazla kullanılması halinde Halisülasyon görmeye neden olabilir. Muskat aktarlarda ve büyük marketlerin baharat reyonlarında kolaylıkla bulunabiliyor. Genellikle küçük cam kavanozlar içinde satılıyor.

Muskat Bumu

Aktarlardan da tane ile alabiliyorsunuz. İlk defa kullanamaya başlayacaksanız denemek için bir tanesi yeterli olacaktır. Bir Muskatı rendeleyerek kullandığınızda en az 8-10 yemeğe katabilirsiniz.

Konu Aramaları:

BİTKİ ÇAYI MİKROP ÖLDÜREN,

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Gözaltı Morlukları ve Cilt İçin Yüz maskesi

göz altı morlukları neden olur göz altı morlukları na ne iyi gelir domates suyu morlukları giderir mi Cilde iyi gelen...

Kapat