Bitki Kurdu | Sağlık Ve Güzelliğe Dair Herşey

Isırgan Otunun Faydaları

08.01.2014
3.643
Isırgan Otunun Faydaları

ısırgan otunun faydaları ağrılara iyi gelen bitkiler cinselliği güçlendiren bitkiler şehvet arttıran bitkiler…

Latincesi:Masturtium ficinale.dir.Sulak yerlerde,tarlalarda nehir kenarlarında yetişir.Yaprakları ve tohumu kullanılan çok şifalı bir bitkidir.

1-Sirke ve Arpa unu ile karıştırılıp yakı yapılarak urlara ve siyatiğe tatbik edilirse çok faydalıdır,salatası yapılıp,Limon sirke nar ekşisi ve sarsmak ilave edilerek tüketilirse göğüs ağrısına,kabızlığa iyi gelir.

2-İştah açar.Tohumları balla karıştırılıp yenirse cinsel gücü artırır.şehveti etkiler,Öksürüğe,kemik ağrılarına faydalıdır.

3-Böbreğe ve mideye çok faydalıdır.Vücuttaki gevşekliğe ve ten sarkmalarına ,balla karıştırılırsa dalak hastalıklarına,uyuza,çıbana terme ye iyi gelir.Balla cilt maskesi yapılarak yüze tatbik edilirse yüzü güzelleştirir,yüzdeki lekeleri yok eder.

4-Isırgan tohumu,hünnap veya kitre ile birlikte karıştırılıp,yenirse kansere karşı etkilidir.Nefrit,sarılık ve kanser için demlenip suyu içilir.

ısırgan otunun faydaları

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Hardalın Faydaları

hardalın faydaları nelerdir dişlere iyi gelen bitkiler cildi güzelleştiren bitkiler cinselliği arttıran bitkiler şehvet arttırıcı bitkiler...

Kapat