Bitki Kurdu | Sağlık Ve Güzelliğe Dair Herşey

İki Meyve Bir Bitki Ömrü Uzatıyor

03.08.2015
1.421
İki Meyve Bir Bitki Ömrü Uzatıyor

incir nelere iyi gelir incir hücreleri yeniler mi bağışıklık sistemine iyi gelen meyveler zencefil hangi hastalıklara iyi gelir üzümün uzun yaşama faydası nedir…

İki Meyve Bir Bitki Ömrü Uzatıyor Yüksek Lif İçin; İncir potasyum ve lif içeriği açısından oldukça önemli bir meyvedir. İçerdiği yüksek oranlardaki protein, vitamin ve minerallerle hücrelerin yenilenmesini sağlayan bir besindir ve bağışıklık sistemini güçlendirici özelliği ile de dikkat çeker. Günde 25 ile 50 gr. arasında lif (posa) tüketmemiz gerektiği gerçeğini düşünürsek incir tam da burada yardımımıza koşuyor. 3-4 incirde yaklaşık 5 gr. lif bulunur ki bu da inciri en yüksek lif içeren besinler arasına yerleşir yapılan bir araştırma, diyetinde yüksek miktarda lif tüketen erkeklerin (yaklaşık günde 29 gr.) az lif tüketenlere kıyasla kalp krizi riskinin yüzde kırk oranında düştüğünü göstermiştir. Yüksek lif içeren beslenme tarzlarının çok daha sağlıklı bir kan şekeri ve kilo kontrolü sağladığı da ispatlanmıştır.

İncir İnmeyi Önlermi

Ortalama 3-4 incir yaklaşık 125 kalori karşılığında size 82 mg kalsiyum, artı 34 mg magnezyum sunar. Bu bir bardak portakal suyundakinin üç katından daha fazladır. Yapılan çok sayıda araştırmada sebze ve meyve gibi potasyum açısından zengin yiyeceklerle beslenen insanların kalp rahatsızlığı ve inme yaşama oranlarının düşük olduğu kanıtlanmıştır. Üstelik tansiyonu düşük tutmanın kilit maddesi potasyumdur.

Üzüm C ve A Vitamini İçerirmi

En son yapılan incelemelerde düzenli şekilde yüksek potasyum içeren besinler tüketen insanların kan basıncının tüketmeyenlere kıyasla daha düşük olduğu kanıtlanmıştır. Potasyumun tansiyon üzerindeki etkisinin incelendiği otuz üç araştırmayı yakın zamanda gözden geçiren araştırmacılar işe başlarken tansiyonu normal olan ve günde 2.340 mg potasyum alan (besinlerden takviye olarak) katılımcıların yüksek tansiyon yaşama riskinin yüzde yirmi beş oranında azaldığını keşfetmişlerdir. Bu düşüş yüksek tansiyon sorunu yaşayan insanlar için çok önemlidir. Potasyumun olası bir diğer faydası da inmeye karşı korumasıdır.

Üzüm Hücreleri Yenilermi

Bir incelemede her gün bir öğün incir gibi potasyum yönünden zengin yiyecekler tüketen yüksek tansiyon hastalarının ölümcül inme riskinin yüzde kırk oranında azaldığı keşfedilmiştir. Kurutulmuş olanların kalori miktarı daha fazladır.

Üzüm ve İncir Kansere İyimi Gelir

ÜZÜM ÖMRÜ UZATIR: Üzüm besleyici öğelerle dolu ki bunların büyük çoğunluğu uzun yaşamın anahtarı olan bir eczane gibidir. Resveratrol üzümün kabuğunda ve çekirdeğinde bulunan bir bileşkedir. Resveratrol aynı zamanda hücre değişimine sebep olan diğer şeyleri bloke ederek kanser başlangıcını önleyen bir koruyucudur. Ayrıca, hücreleri DNA’lara zarar veren serbest radikallere karşı korumaya yardımcı olan güçlü bir antioksidandır. Üzümün çekirdeği ve kabuğunda bulunan Resveratrol belki de yaşlanmayı geciktiren en faydalı yiyeceklerden biri olabilir.

İncirin Lifi Tokmu Tutuyor

Üzümün faydası tabii ki sadece resveratrol ile sınırlı değildir.Üzüm çekirdekleri ve kabuğunda bulunan flavonoidler (renk maddesi) çok güçlü antioksidanlardır ve C ve E vitamininden daha güçlüdürler. Çeşitli faktörlerin neden olduğu strese karşı korumaya yardımcı olurlar. Buna ek olarak yapılan incelemeler flavanoidlerin, yüksek kolesterolün kalp kan damarları üzerindeki olumsuz etkisine karşı koyarak kardiyovasküler hastalıkları önleyebildiğini göstermiştir. İki hafta boyunca her gün 100 ml kırmızı üzüm suyu içmeleri durumunda LDL’lerinin (kötü kolesterol) önemli miktarda düştüğü, HDL’nin (iyi kolesterol) yükseldiği görülmüştür.

Zencefil Kanserden Korurmu

ZENCEFİLİN ACIMSI TADINI DENGELEYİN: Zencefil bilinen en iyi kanserden koruyucu ve tedavi edici besin. Enfeksiyonlara karşı yararları ise yüzyıllardır biliniyor. Hem kanser hastalarına, hem de kanserden korunmada her sabah aç karnına bir bardak, taze mevsim meyvelerinden hazırlanmış meyve suyu tüketin ancak bu meyve suyunu hazırlarken mutlaka katı meyve sıkacağına önce yarım kibrit kutusu kadar taze Zencefil atın, onun acımsı tadını, tatlı meyveler ekleyerek giderirsiniz.

Zencefil Kanseri Tedavi Edermi

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Vücudu Güçlendirir İştah Açar İshali Keser

labada nedir labada kanı temizler mi ishali durduran bitkiler mideye iyi gelen bitkiler direnç artıran bitkiler şifalı otlar şifalı meyveler...

Kapat