Bitki Kurdu | Sağlık Ve Güzelliğe Dair Herşey

İki Kaşık Tahin Bir Tutam Susam Mutluluk Tam

14.03.2016
1.506
İki Kaşık Tahin Bir Tutam Susam Mutluluk Tam

susam nelere iyi gelir susam cinselliğe faydalı mı tahin karaciğere iyi gelir mi tahin kan yapar mı tahin göz sağlığına faydalı mı tahin şehveti artırır mı…

Sağlığa pek çok faydası olan, vücuda enerji veren susam, cinselliğe de katkı sağlıyor. Cinsel yönden sıkıntısı olanlar susamla güçleniyor Yağ oranı ve enerji değeri çok yüksek bir besin olan susam; protein, kalsiyum, magnezyum, potasyum gibi mineraller ve B vitaminleri açısından zengindir. Vücuda enerji veren susam, cinsel gücü artırır.

susam Kemik erimesine karşı faydalıdır

Susamın bazı faydaları şöyle: Solunum yolu hastalıklarına karşı faydalıdır. Göğsü yumuşatarak nefes darlığı ve bronşite iyi gelir. Antioksidan ve kansere karşı koruyucudur. Susam yağı safra taşlarının düşürülmesine yardımcı olur. Hazmı kolaylaştırarak kabızlığı giderir. Gaz söktürür. Karın ağrısını azaltır. Karaciğer hastalıklarına iyi gelir. Böbrek iltihaplarını gidermeye yardımcı olur. Kemik erimesine karşı faydalıdır. Soğuk algınlığında iyileştirici etkisi görülür. Mikrop kırıcı etkisi de vardır. Bademcik ve boğaz enfeksiyonlarına iyi gelir.

Susam ve tahinin Göğsü yumuşatarak nefes darlığı

SUSAMDAN ELDE EDİLEN TAHİNİN FAYDALARI: Mevsimsel hastalıklara karşı vücuda direnç kazandıran tahin, pekmezle karıştırılarak yenildiğinde sadece kan yapmakla kalmıyor vücuttaki zehri yok ediyor. Tahinin Faydaları Tahin (tahan) susamın ezilerek ve çeşitli işlemlere tabi tutularak akıcı yağ gibi bir hale gelmiş şeklidir. E, C ve B vitaminleri açısından zengindir. Hücre yapısının bozulmasını engeller. Yaraların iyileşmesini hızlandırır.

Susam ve tahin Antioksidan ve kansere karşı iyi gelir

Kansere karşı koruyucudur. Damar sertliğini ve tıkanmalarını engeller. İdrar söktürücüdür. Cildi güzelleştirir. Bağışıklık sistemini güçlendirir. Göz sağlığı için hayati önem taşır. Vücuda alınan ağır metaller, zehirli bileşikler, radyasyon ve bazı ilaçların verdiği toksinlere karşı koruma sağlar.

Tahin Kansere karşı koruyucudur

Yaşlanmaya bağlı hafıza kayıplarının (Alzheimer) önlenmesinde olumlu etkisi olduğu kanıtlanmıştır. Tahinde çok miktarda bulunan E vitamini ile tüm bu yararları da vücudumuza kazandırabiliriz. E vitamini çok güçlü bir antioksidandır. Vücuda enerji verir. İki çorba kaşığı tahinde yaklaşık yarım kilo biftekteki kadar protein vardır. Kendine has özel bir kokusu olan tahin, suyla temas etmedikçe uzun zaman bozulmadan saklanabilir.

 

tahin Göz sağlığı için hayati önem taşır

Safra taşlarının düşürülmesinde, nefes darlığı ve bronşite faydalı olduğu bilinmektedir. Anne sütünü arıtıcı özelliği bulunmaktadır. Çocukların beyin ve zeka gelişiminde etkilidir. Kemik gelişiminde, yapısında bulunan bazı maddeler nedeniyle oldukça faydalıdır.Pekmezle karıştırılarak tüketildiğinde sadece enerji vermekle kalmaz, hem kan yapar, hem kış aylarında üşümeyi engeller.

Susam ve tahin Mikrop kırıcı etkisi de vardır

Soğuk havada vücut direncini artırmak için protein, vitamin, mineral ve antioksidanlar açısından zengin tahini bol tüketmekte fayda var. Tahini sade olarak tüketirseniz mide rahatsızlıklarına son derece faydalıdır. Tahin kolesterol içermez. Ayrıca besinlerin midemizde uzun süre kalmasına yardımcı olarak acıkmayı geciktirir.

susam tahin Karaciğer hastalıklarına iyi gelir

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Şeytantersi Nedir Şeytan Otu Cini Kovar mı

şeytantersi şeytanpisliği şeytan otu şeytantersi cinleri kovar mı şeytanpisliği histeriye iyi gelir mi şeytan otu spazmı çözer mi şeytantersi saraya...

Kapat