Bitki Kurdu | Sağlık Ve Güzelliğe Dair Herşey

Hücre Yeniler, Kan Şekeri Ve Tansiyonu Düzenler.

21.11.2015
1.689
Hücre Yeniler, Kan Şekeri Ve Tansiyonu Düzenler.

amber çiçeği amber çiçeği nedir amber çiçeğinin faydaları amber çiçeği çayı amber çiçeği kürü amber çiçeğinin zararları amber çiçeği hücreleri yeniler mi…

Botanik biliminde cins olarak Hibiscus olarak adlandırılan Amber Çiçeği Memleketimizde Mekke gülü, Nar çiçeği olarak bilinmekte ve sıklıkla amber çiçeği veya Gülhatmi isimleri de kullanılmaktadır. Doğanın bize sunduğu keşfedilmeyi bekleyen sayısız şifalı bitkilerden birisidir amber çiçeği. Hastalıkların nefesini ensemizde hissettiğimiz son yıllarda insanlar akın akın aktarların yolunu tutuyor. Daha temiz bir beden sloganı ile yola çıkan insanlar artık hastalığa yakalanmadan doğal beslenme ve doğal besin bulmanın yollarını arıyorlar. Güzellik olarak bir vitrini süsleyebilecek kadar güzel olan amber çiçeği sağlık açısından da son derece şifalıdır.

Amber Çiçeği Çayı Akciğer Kaserini İyi Geliyor mu

Amber Çiçeği cilt yenilemeden böbrek hastalıklarına kadar sayısız hastalığa deva olabilmektedir. Düzenli kullanım tedavide başarının sağlanmasında ana prensiptir. Genellikle çayı demlenebilen bitki, Çöl ikliminin hakim olduğu bölgelerde“susuzluk giderici” olarak kullanılan bir numaralı bir içecektir Çeşitli renklerde olan Amber Çiçeği genel olarak mavi, beyaz, kırmızı, beyaz-kırmızı ve diğer renk cümbüşlerini bir arada bulundurabilmektedir. Bitki bilimciler daha yaralı olanın koyu kırmızı renkte olanını tavsiye etmektedirler. Kaliteli ve faydalı olan Amber Çiçeğini satın almadan önce dilinizle tecrübe etmenizi öneriyoruz. Zira kullanılabilir ve şifalı olanın dilinizde mayhoş tat bırakacağını unutmayınız.

Amber Çiçeği Böbrek Hastalıklarına İyi Gelir m,

FAYDALARI: Amber Çiçeği kuvvetli bir antioksidandır. Buna bağlı olarak tüm vücutta sağlık iksiri hükmüne geçer ve serbest radikallerin vücutta hastalık yapabileceği tüm etkenleri ortadan kaldırır. Antioksidanlar kimyasal bir maddedir. Görevleri ise vücutta bulunan ve zararlı etkiye sahip serbest radikallerin verdiği zararı önler veya oluşumunu engeller. Antioksidanlar tüm bitkilerde az veya çok bulunur. Lakin Amber Çiçeği için kelimenin tam anlamı ile antioksidan deposudur diyebiliriz. Tümden Amber Çiçeği şifalı bitkisinin faydalarını sıralayacak olursak; Kan şekeri ve tansiyonun düzenlenmesine yardımcı olur.

Amber Çiçeği Bağırsak Gazlarını Giderir mi

Ayrıca iyi huylu kolesterolün yükseltilmesine de yardımcı olur. Toplumumuzda nadir görülen Wilson hastalığı’ na karşı savaşmada faydalı bitkilerden bir tanesidir. Vücuttaki organlar ve iskelette bakır birikimi olarak tanımlanan Wilson hastalığı Amber Çiçeği şifalı bitkisinin bakır tahliye eden kimyasal maddeleri sayesinde hastalık için destek olabilmektedir. Bu maddeler Amber çiçeğinde alttaki taç yapraklarda yer almaktadır. 15 gün boyunca günde 3 defa içilmelidir. Her seferinde taze hazırlanmalıdır. 2 ayda bir kez kür, tekrar edilmelidir.

Amber Çiçeği Damar sertliğine İyi Geliyor mu

Demir içeriği bakımından zengindir. Amber Çiçeğinin en önemli özelliklerinden bir tanesi topraktaki demiri bünyesine çekebilme yeteneğinde olmasıdır. Ayrıca demir gibi magnezyumu da bünyesinde depolamaktadır. Akciğer kanserine yakalanma riskini azaltır. Akciğer kanseri olmuş hastalarda ise günde iki su bardağı Amber Çiçeği Çayı almaları önerilmektedir. Öğleden önce ve öğleden sonra uygulanan küre 10 gün boyunca devam edilmelidir. Kür, 3 ayda bir tekrar edilmelidir.

Amber Çiçeği kan şekerini ve Tansiyonu Düzenler mi

Amber Çiçeği bağırsak gazlarının giderilmesi hususunda adeta bir uzmandır. Soğuk algınlığı ve ateş düşürme konusunda şifalı etkilere sahiptir. Günde 1-2 su bardağı içilmesi şikayetlerin azalmasında önemlidir. Amber Çiçeği çayı hem antiseptik hem de antibiyotik olarak kullanılabilir. Düzenli kullanım damar sertliği şikayetine karşı önlem alınmasında faydalıdır.

Amber Çiçeği Nedir Nelere iyi gelir

Bayanlarda aybaşı sancılarını geçirir ve aybaşılarını düzenler. C vitamini bakımından zengindir. Böbrek hastalıkları ve iltihabında şifa gücü yüksektir. İyi bir hücre yenileyicidir. Kireçlenmeyi önleyici etkisi vardır.

Amber Çiçeği Wilson Hastalığına İyimi Geliyor

UYARI: Guatr ve tiroide şikayeti olanların kullanmaları önerilmemektedir. Amber Çiçeği bitkisi, topraktaki metalleri çekebilme özelliğine sahip olduğundan ağır metal içeren topraklardaki bitkilerin kullanılmaması gerekir. Bu bitkilerin şifa verici özelliğinden çok zararı bulunmaktadır. Doktorunuz size anemi tedavisi uygulamışsa Amber çiçeği çayı veya kürü uygulamayın. Günde 5 gramdan fazla alınmamalıdır. Karaciğere zarar verir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Rahim İltihabına, Bel Soğukluğuna İyi Gelir.

amber kabuğu amber kabuğu nedir faydaları nelerdir amber kabuğu bel soğukluğunu iyileştirir mi amber kabuğu rahim iltihabını önler mi amber...

Kapat