Bitki Kurdu | Sağlık Ve Güzelliğe Dair Herşey

Hücre Yeniler Dinçlik Verir Cinsel Gücü Artırır

01.05.2016
1.400
Hücre Yeniler Dinçlik Verir Cinsel Gücü Artırır

nemçe saparnası nedir anadolu saparnası nedir saparna cinsel gücü artırır mı saparna frengiye iyimi gelir saparna cilt hastalıklarına iyi gelir mi şifalı otlar…

Marmara, Ege ve Akdeniz bölgesinde yetişen Zambakgiller familyasından; tırmanıcı ve dikenli gövdeli, yeşilimsi çiçekli, çok yıllık otsu bir bitki olup, yaprakları kalp şeklindedir. Çiçekleri şemsiyeye benzer. Birçok türü vardır. Yurdumuzda Nemçe saparnası (Smilax aspera), Anadolu saparnası (Smilax excelsa) türleri bulunur.

Saparnanın Meyveleri yenir mi

Halk arasında Frengi kökü, Melevcan ve Diken Otu, olarak da bilinir. Tanen ve Saponin ihtiva eden Kökleri yılın hemen her ayında çıkarılarak yıkayıp kurutmak mümkündür, fakat en uygun zaman çiçek açmaya başladığı ayda yani Mayıs ayında veya meyvelerinin olgunlaştığı Ekim ayında sökülerek çıkarılması şifa açısından daha uygun olur.

Saparna Saparna

FAYDALARI: Terletir, Kanı temizler. Cilt hastalıklarında faydalıdır. Bel Soğukluğuna Frengiye iyi gelir. İshal yapma etkisinden dolayı kabızlık için kullanılır. Tükürük arttırıcı etkiye sahiptir. Romatizma ve böbrek hastalıklarına iyi gelir. Sedef ve egzama gibi cilt hastalıklarında faydalıdır.

Saparna Kanı Temizler mi

Saparna kanser hastalığına, soğuk algınlığı ve gribal enfeksiyonlara, cinsel gücü artırmaya, hücre yenilemeye,vücuda dinçlik ve kuvvet vermeye Vücuttaki zararlı maddelerin uzaklaştırılmasına yardımcı olur.

Saparna Bitkisi Cilt Hasralıklarında Kullanılır mı

ÇAYI: İki tatlı kaşığı ince kıyılmış saparna kökü demliğe konur ve üzerine 300-500 ml kaynar su ilave edildikten sonra 5-10 dakika ateşte tutulur ve 5-10 dakika demlenmeye bıraktıktan sonra süzülerek içilir.

Saparna Frengi Hastalığında kullanılır mı

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Tarçın Elması 12 Kanser Türüne Karşı Etkili

graviola nasıl bir meyvedir nelere iyi gelir graviola tarçın elması mıdır graviola cilt kanserine iyimi geliyor karaciğer kanserine graviolanın faydası...

Kapat