Bitki Kurdu | Sağlık Ve Güzelliğe Dair Herşey

Histeriye, Prostata İyi Gelir Şehveti Artırır

04.01.2016
1.824
Histeriye, Prostata İyi Gelir Şehveti Artırır

baldıran otu zehirli midir baldıran otu Prostata İyi gelir mi baldıran cinselliğe iyimi gelir şehveti artıran bitkiler agu otu nedir baldıran çayı zararlı mı…

Maydanozgillerden nemli yerlerde yetişen 1-2 metre boyunda zehirli bir bitkidir. Gövdesi kalındır. Saplarının alt kısmı erguvani renktedir. Yaprakları büyük, çiçekleri yayvan ve küçüktür. Terkibinde conine vardır. Büyük baldıran ve küçük baldıran olmak üzere 2 çeşidi vardır. 2 metreye kadar boylanabilen, beyaz renkte çiçekler açan zehirli bir bitkidir. Ağu otu, baldırgan ve şeytan tersi adlarıyla da bilinen Baldıran otu bitkisi gölgelik ve rutubetli yerleri sever. Yol ve tarla kenarlarında daha sık rastlanır. Başta konisin olmak üzere conin, conhydrin gibi alkoloidler ve organik asitler içerir. Kökü ve yaprakları ilaç sanayinde kullanılır. Öz suyunda bulunan (coniin) maddesinin bir veya yarım gramı yetişkin bir insanı öldürebilir. Yapraklar toz haline getirilir, günde 3 defa 0,25 gr içilir. Öz suyu günde 3 defa 0,05 gr içilir. Yalnız şunu belirtelim ki baldıran otunu bir doktor kontrolünde kullanmanızda yarar vardır. Haricen Kullanılışı: Öz Suyu ile hazırlanan merhem ve yakılar ağrı dindirici ve teskin edici vasıflarından dolayı romatizma, gut ve lenf iltihapları ve bilhassa kanser ağrılarına karşı kullanılır.

Baldıran Zehiri Öldürücümü

FAYDALARI: Ağrı kesici, spazm gidericidir. Tetanos ile epilepsi hastalıklarının tedavisinde kullanılır. Sinir yatıştırır. Nevraljide, beyin ve omurilik hastalıklarında kullanılır. Özellikle beyin kanaması ve yarı felç durumlarında kullanılır. Siyatik hastalığında haricen kullanılır. Nefes darlığı, sarada ve boğmaca da kullanılır.

Baldıran Otu Maydanoza benziyor mu

Baldıran otu tetanos, siyatik, atardamar kireçlenmesi ve prostat hastalıklarının ilaçlarında ham madde olarak kullanılır. Çay gibi demlenip içilmesi halinde Göğüs ağrısına, öksürüğe, nefes darlığına, idrar söktürmeye faydalıdır.

Baldıran Otu Zehirlimidir

Histeride, atardamar kireçlenmesine, prostata karşı ve şehveti artırıcı olarak kullanılır. Baldıran aynı zamanda, böbrek, kum ve taşında, iltihapta, ürede, dalak, karaciğer büyümesi, siroz başlangıcı, dışarıdan kan verilen kan kanserli hastalarda da faydalıdır.

Baldiran otu Şehveti Artırır mı

UYARI: Zehirli bir bitki olduğu için dahilen kullanımı tehlikelidir. Lapa haline getirilip haricen kullanılır. Baldıran zehri hareket sinirlerini felç eder. 6 gr.’dan fazlası öldürücüdür.

DİKKAT:
Baldıran otunu maydanoz ile karıştırmayınız. Baldıran otunun gövdesinde kırmızımsı lekeler vardır. Doğada genellikle yol kenarlarında yetişmektedir. Çoğunlukla yanlışlıkla yenilmekte ve akut zehirlenmelere neden olmaktadır.

Baldıran Otu Prostat Tedavisinde Kullanılıyor mu

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Kış Geldi Bağışıklık Sisteminizi Güçlendirin

gribe ve bronşite iyi gelen bitkiler soğuk algınlığına iyi gelen bitki çayları bağışıklık sistemi nasıl güçlendirilir kuşburnu çayı ekinezya çayı...

Kapat