Bitki Kurdu | Sağlık Ve Güzelliğe Dair Herşey

Hiç Bilmediğiniz Bir Üzüm Türü,Bakın Nelere Faydalı

04.06.2014
3.961
Hiç Bilmediğiniz Bir Üzüm Türü,Bakın Nelere Faydalı

şifalı bitkiler ilginç bitkiler cinselliğe iyi gelen bitkiler meyvelerin faydaları saç çıkartan besinler saç nasıl çıkar nasıl kilo alabirim nasıl zayıflayabilirim…
Bektaşi üzümü
bakım istemeyen ve bol mahsul veren bir bitkidir. Meyvelerinden reçel, komposto ve jöle yapılır.Bektaşi üzümü çok sayıda faydalı özelliklere sahiptir.Bektaşi üzümünün suyu yüksek tansiyonu düşürmeye yardımcı olur. Meyveleri C, A, E ve B grubu vitaminlerce zengindir.

Aynı zamanda potasyum, fosfor, manganez, bakır ve demir kaynağıdır. Bektaşi üzümü hipotansif, kılcal güçlendirici ve anti-sklerotik birleşimine sahiptir. Yüksek tansiyon ve kalp damar hastalıklarının tedavisinde faydalı bir meyvedir. Bektaşi üzümünün olgun meyveleri şişliği önleyen serotonin maddesini içerir.

Meyvelerin benzersiz bileşimi kanın iyileşmesinde ve kanın kolesterol, toksin ve ağır metallerden temizlenmesinde yardımcı olur. Aynı zamanda hemoglobin, bakır ve B9 vitamininin üretimine de yardımcı olur. Bektaşi üzümü karaciğer ve böbrek aktivitesini iyileştirerek kanın sağlığını destekler.

Ayrıca,Bektaşi üzümünün meyveleri hafif müshil, idrar söktürücü ve safra kesesini temizleme özelliğine sahiptir. Meyveleri iltihabı giderir ve bağışıklığı güçlendirir. Bektaşi üzümü kadın sağlığına da faydalıdır, taze meyveleri veya demlenmesi adet düzensizliğini ve uzamış menopozsal kanamayı normalleştirir.

Bektaşi üzümünün yaprakları da birçok tedavi edici özelliğe sahiptir. Yapraklarından hazırlanmış demleme mide, bağırsak, iltihaplı romatizma, damla ve osteokondroz gibi hastalıklarda içilir. Yaprakları güçlü idrar söktürücü etkiye sahip olduğu için dikkatli kullanılmalıdır.

Kanseri Önleyen Besinler İçin Tıklayın…

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Boza Neler Yapıyor Okuyun,Etkilerine İnanamayacaksınız

şifalı bitkiler ilginç bitkiler meyvelerin faydaları bitkilerin faydaları cinselliğe iyi gelen bitkiler saç çıkartan bitkiler...

Kapat