Bitki Kurdu | Sağlık Ve Güzelliğe Dair Herşey

Hibisküs Çayı Tam Bir Mucize

18.08.2019
40
Hibisküs Çayı Tam Bir Mucize

Hibisküs Çayı Nelere İyi Gelir ?

Hibisküs Latince bir kelime olup “vücut ferahlatan, şifa veren” anlamına gelmektedir. Ebegümeci türüne ait bir bitki olduğu bilinmektedir. Anavatanı Orta Amerika olan Hibisküs bitkisi yoğun su tutma kapasitesinden dolayı çöl iklimini sever. Hibisküs çiçeği mavi, kırmızı veya beyaz renklerde olabilir. En önemli özelliği: topraktaki metalleri depolama potansiyelidir. Ağır metal içeren topraklarda yetişen Hibisküslerin toplanmaması ve hasat edilmemesi gerekmektedir. Tohumla ya da bitkiden alınan çelikle üretimi yapılmalıdır.

Enerjiyi Yükseltir, Alerjiyi Azaltır

Özellikle demir oranı düşük topraklarda yetişen Hibisküslerin kullanılmaması gerekmektedir çünkü onun iyileştirici özelliği kaybolmuştur. Hibisküs çayı yöreden yöreye farklı isimlerle adlandırılmaktadır: Japon gülü, Narçiçeği, Mekke gülü, gülhatmi, Amber çiçeği gibi yöresel isimlerle de bilinir. Kan basıncını ve Tansiyonu düşüren, bağışıklık sistemini düzenleyen mucizevî besinin vücuda faydaları ise saymakla bitmiyor. Sağlıklı besinler arasında sayabileceğimiz Hibisküs Özellikle enerji yükselten ve alerjiyi azaltır, Grip, nezle gibi hava sıcaklığının düşmesine bağlı bir şekilde ortaya çıkan bakteri kaynaklı hastalıkların tedavisinde kullanılır.

Kolestrolü Dengede Tutar

Özellikle öksürüğü geçirmek için kullanımı yaygındır. Hibisküs çayının faydaları nelerdir? Kan basıncını düşürür, bu sayede kolesterolü dengede tutar. Grip, nezle gibi hava sıcaklığının düşmesine bağlı bir şekilde ortaya çıkan bakteri kaynaklı hastalıkların tedavisinde kullanılır. Özellikle öksürüğü geçirmek için kullanımı yaygındır. Yemeklerden sonra içildiği takdirde şeker ve karbonhidratların emilimini azaltır, böylece zayıflamaya katkıda bulunur. Karaciğer yağlanması ve böbrek taşı oluşumunu önler. Akciğer ve mide kanserlerini önlemeye yardımcı olur. Aktibakteriyel özelliği sayesinde mantar oluşumu engeller. Konsantrasyonu güçlendirir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Egzama ve Sedef Hastalığını İyileştiriyor

Anadolu'da Yaygın Olarak Yetişir Serçe dili ve Serçe otu olarak da bilinen Kuş otu Anadolu’da yol kenarları, duvar dipleri ve...

Kapat