Bitki Kurdu | Sağlık Ve Güzelliğe Dair Herşey

Her Titreyen El Parkinson Değildir

28.04.2016
1.293
Her Titreyen El Parkinson Değildir

parkinson nedir parkinsonun tedavisi var mı parkinson hastalarına taze bakla iyi mi geliyor parkinson hastaları hangi bitkilerden faydalanmalı şifalı meyveler…

Hareket bozukluğu, ellerde titreme, hareketlerde yavaşlama, vücutta katılık ve yürümede dengesizlik gibi belirtilerle kendini gösteren Parkinson, yıllar içinde yavaş ama artan şikâyetlerle ilerliyor. Dünyada ve ülkemizde milyonlarca kişi, sinir sistemini etkileyen bu hastalıkla mücadele ediyor.

El titremesi Parkinson hastalığı Habercisimi

Parkinson hastalığı genellikle yaşlılık döneminde ortaya çıkan, ellerde titreme, dengede bozukluk ve hareketlerde yavaşlama ile kendini gösteren bir hastalıktır. Ancak her el titremesi Parkinson olarak görülmemelidir. Titreme, hasta istirahat halindeyken de görülür.

Taze bakjla Parkinsona iyi mi geliyor

Özellikle ailesel El titremesi olarak adlandırılan ve erken yaşlarda ortaya çıkan el titremelerinde genellikle iki elde birden titreme görülebilir. Bu kişilerde strese bağlı durumlarda ve hareket esnasında elde titreme olur. Parkinson hastalarında ise el titremesi, hasta istirahat halindeyken görülür ve bir objeye uzanırken ya da örneğin su içerken bardak tutarken kaybolur.

Parkinsona iyi gelen sifali bitkiler

PARKİNSONA İYİ GELEN BİTKİLER:

1-Ökse otu, karabaş otu, oğul otu, biberiye, mentollü nane, kantaron çiçeği, papatya, kekik, lavanta, ısırgan yaprağı, ardıç meyvesi ve alıç çiçeğinin, tamamı veya bir kaçı karıştırılıp çay yerine ballı olarak aç veya tok karnına içilir. Uygulama etki gösterene kadar devam ettirilmelidir.

Taze bakla Parkinsona faydalımı

2-1 kg. siyah üzüm, 5 litre su ile düdüklü tencerede iyice kaynatılıp süzülerek suyu alınır. Buzdolabında saklanıp ılık olarak aç veya tok karnına içilir. Yaş veya kuru olarak meyvesi de yenebilir.

Siyah Üzüm Suyu Parkinsona İyi Gelir mi

3-Bol miktarda Siyah üzüm suyu Su yerine aç veya tok karnına içilir. Zeytinyağlı Taze Bakla pişirilerek yenir. Taze bakla, önemli ölçüde “Dopamin”in öncül maddesi olan “L-Dopa” içeriyor. Taze baklanın 40 gramında 135 gram L-Dopa var, çok yüksek. Yoğurtsuz olmak kaydıyla günde 250 gram zeytinyağlı taze bakla yiyen hastanın bozulan hareketleri düzelebiliyor. Ama bakla asla tek başına ilaç değildir, normal Parkinson hastalığı ilaçlarıyla birlikte alınmalıdır.

Parkinson hastalığına iyi gelir.

Ayrıca taze baklanın fazla yenmesi, hastalarda istem dışı huzursuz hareketlerin çıkmasına neden olabiliyor. Parkinson hastalarının yiyeceklerinin iyi ayarlanması gerekir. Dopamin ilaçları, aç karnına ve bol su ile alınmalıdır. Proteinli gıdalar ilaçların mideyi terk etmesini geciktirdiği gibi, beyindeki etkileri azalır.

Kızılcık Macunu Parkinsona iyi gelir mi

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Basur Kanamalarına Makat Ağrılarına İyi Gelir

ratanya nasıl bir bitkidir ratanya hangi hastalıklara iyi gelir ratanya basur kanamalarını durdurur mu ratanya adet kanamalarını nasıl durdurur şifalı...

Kapat