Bitki Kurdu | Sağlık Ve Güzelliğe Dair Herşey

Her Gün Tüketin Doktoru Unutun

05.02.2015
2.338
Her Gün Tüketin Doktoru Unutun

Zeytin ve zeytinyağının şifa kaynağı olduğunu hepimiz biliyoruz. Her gün 35-40 zeytin yiyen kişi hastanenin yolunu unutur.

Her bir zeytin tanesinde 5 kalori bulunur. Zeytin ve zeytinyağının iyi bir antioksidan olduğuna dikkati çeken bilim insanları Zeytinyağı kilo aldırmaz. Ekmek ve şeker tansiyonu yükseltir. Ekmek obezite sebebidir. Bol ekmek ve şeker tüketimi kalp krizi riskini artırır. Kalp krizi önlenebilir. Ancak, beslenmemize dikkat etmemiz gerekiyor. Kalp krizi bir anda gelmiyor. 20’li yaşlardan başlayan dengesiz beslenme, 40’lı yaşlarda kalp krizi riskini artırıyor. Her gün 30-40 zeytin yiyin ve bol bol zeytinyağı kullanın. Bunu yaparsanız hastanenin yolunu unutursunuz. Zeytin yaprağı çayının da bağışıklık sistemini kuvvetlendirici özelliği var.

ZEYTİNİN SAĞLIĞA FAYDALARI

1-İçeriğinde kansere karşı etkili olan birçok maddeyi ihtiva etmektedir. Bu maddelerin yanı sıra A,D,E ve K vitaminleri ile kanser tümörlerinin oluşumunu engeller.

2-Karaciğeri korur ve karaciğerin en iyi dostudur. Zeytinin tüm bunların yanı sıra sindirim sistemine, safra kesesi taşları ve sarılıkta faydalıdır.

3-Zeytin kalsiyum kaybını engeller. Buda kemiklerin güçlenmesini sağlamakta ve yaşlılarda kemik erimesi (osteoporoz)’u azaltmaktadır.

4-Zeytinin faydalarından biride çocukların kemik ve diş gelişimi açısından önemlidir. İçeriğindeki E, A, D ve K vitaminleri çocuklarda sağlıklı kemik ve diş gelişimini sağlamaktadır.

5-Zeytinyağının içeriğindeki E vitamini hücrelerin yenilenmesine katkıda bulunarak yaşlanmayı geciktirir, beyin fonksiyonları üzerindeki yıpratıcı etkisini azaltır, cildi güzelleştirir.

411500

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Cinselliğe Çok İyi Geliyor…

2 metreye kadar uzayabilen, sarı renkte çiçekler açan çakşır otu, cinsel gücü ve isteği artırıcı özelliğinin yanı sıra sperm sayısını...

Kapat