Bitki Kurdu | Sağlık Ve Güzelliğe Dair Herşey

Her Derde Deva Bal Sirkesi Nasıl Yapılır

27.04.2016
1.190
Her Derde Deva Bal Sirkesi Nasıl Yapılır

bal sirkesi nelere iyi gelir bal sirkesi baldan mı yapılır bal sirkesi yüksek tansiyonu düşürür mü bal sirkesi kolesterolü düşürür mü egzamaya iyi gelen sirke…

Belki siz de herkes gibi arada sırada sirkeyi tencerelerinizi ovmak ve kireç tabakalarını yok etmekte kullanıyorsunuz. Hatta büyükanneniz size, saçlarınızı sirkeyle durulamanın en pahalı saç kremlerinden daha iyi parlattığını ya da sivrisinek ısırıklarına iyi geldiğini öğretmiş olabilir. Fakat, sirkenin özellikle Bal sirkesinin, diğer sirkelere göre farklı özellikler içerdiği, vücudu temizlediği, beyin, sinir ve sindirim sistemlerine iyi geldiği bildirildi. Bal sirkesinin en önemli özelliğinin, vücudu temizlemesidir. Sirke vücuda alındığı zaman, vücuttaki sularla birleşir. Böylece alkali ortamlar oluşur ve hücre duvarları arasındaki geçirgenlik artar. Dolayısıyla, vücut içindeki bütün dolaşım sistemleri, çok rahat bir dolaşıma tabi tutulur.

Bal sirkesi Damarları açar mı

Böylece vücut içinde atılamayan ve biriken maddeler, ter yolu ve idrar yollarıyla dışarı atılabilir. Yani diyebiliriz ki, damarların içinde temizlik yapıyor. Sirkenin, sinir sistemleri ve beyin üzerinde de çok etkili olduğu bilinmektedir. Bağırsakların ve mide duvarlarının temizlenmesinde de çok etkilidir.

Bal Sirkesi Kolesterölü Düşürür mü

Bal sirkesi Nasıl Yapılır: Gerekli Malzemeler; 2 litre kaynar su, 1 kg hakiki bal,1 su bardağı taze sıkılmış meyve suyu, Hazırlanış Şekli: Kaynar suyu balın üzerine dökün. Mayalanmayı hızlandırmak için karışıma bir bardak taze meyve suyu eklerseniz, sonuç çok daha iyi olacaktır. Bir çorba kaşığı ılık suyun içinde bir miktar mayayı karıştırın. Bu mayayı ballı suyun üzerine koyacağınız bir dilim ekmek içi üzerine yayın.

Bal sirkesi Maskesi Nasıl Yapılır

Kabın üzerini bir tülbentle örtüp, on beş gün kadar dinlendirin. Ardından üzerindeki ekmek dilimini alıp, köpüğü temizleyin ve süzün. Elde ettiğiniz sıvıyı üzerine tülbent örtülü olarak açık havada sirkeleşinceye kadar yaklaşık bir ay boyunca dinlenmeye bırakın.

Bal Sirkesi nedir nasil yapilir

FAYDALARI: Tuzun etkisini azaltarak yüksek tansiyondan korur. Özellikle ülkemizde yüksek tansiyondan ölümler düşünür ise, hepimizin mutlaka ve mutlaka kullanması gerekir diye düşünüyorum. Kolesterolü düşürür. İçerdiği doğal asitler ve enzimler kanın daha sağlıklı ve ince akmasını sağlar. Başta damarlar, karaciğer, böbrekler olmak üzere vücudu detoks görevi görerek temizler, yağ ve mukus kalıntılarını parçalar.

Bal Sirkesi Vücudu Toksinlerden temizler mi

İçerdiği yoğun potasyum sayesinde hücre büyümesini destekler. Soğuk algınlıklarında, boğaz enfeksiyonlarında, bronşitte içilebilir ya da buğusu yapılabilir. İdrar yolları enfeksiyonlarında, sindirim bozukluklarında, kramplarda, şikayetleri hafifletir.

Balın Cilde Faydası ve Bal Maskesi Tarifi

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Afşar Otu Nedir Nerelerde Kullanılır

afşarotu ateşi düşürür mü,afşarotu karaciğere iyi gelir mi,afşarotu migren krizini giderir mi,afşarotu kabızlığı giderir mi,afşarotu ağız kokusunu alır mı... Latincesi;...

Kapat