Bitki Kurdu | Sağlık Ve Güzelliğe Dair Herşey

Hazımsızlık Nasıl Önlenir?

05.07.2015
1.225
Hazımsızlık Nasıl Önlenir?

rezene nelere faydalıdır rezene çayının sağlığa faydası mide şişkinliğini ne önler şifalı bitkiler bitkilerin faydaları şifalı meyveler meyvelerin faydaları…

Hazımsızlık Nasıl Önlenir? İftardan sonra hazımsızlık çekenler için mideyi rahatlatan ve sindirimi kolaylaştıran rezene çayı içmeleri önerilmektedir. Fazla ve hızlı yemenin getirdiği rahatsızlık nedeniyle hazımsızlık ve şişkinlik meydana gelir. O yüzden dikkat edilmelidir. Yemekler çok soğuk ya da çok sıcak yenirse hazımsızlık oluşabilir. Özellikle yeni pişmiş bir yemeği çok sıcakken tüketmek oldukça yanlıştır. 5-10 dakika kadar yemeğin soğumasını bekleyip öyle yemek gerekir.

Hazımsızlık Nasıl Geçer

Kızartma gibi çok yağlı yiyecekler ile çok baharatlı ve acı yiyecekler de zaman zaman hazımsızlığa neden olabilir. Hazımsızlık birçok kişinin derdidir. Hele ki Ramazan ayında tutulan orucun üstüne boş mideye yenilen yiyecekler hazımsızlık yapar. Rahat bir sindirim için mideniz boşken aniden çok yemek yemeyin, az az fakat sık sık yiyin. Eğer sizde de bu rahatsızlıklar sıkça meydana geliyorsa rezene çayını iftardan sonra 1 bardak tüketebilirsiniz.

Mide Şişliği Nasıl Önlenir

Rezene çayı mideyi rahatlatır ve sindirimi kolaylaştırır.Rezene çayını herhangi bir rahatsızlığınız olmasa da B, C vitaminleri ile potasyum, magnezyum ve kalsiyum gibi mineralleri almak ve vücudunuzu güçlendirmek için tüketebilirsiniz. C vitamini bağışıklık sistemini güçlendirirken kalsiyum kemik yapısını güçlendiren bir mineraldir.

Rezenenin Faydaları

Rezene çayı tarifi Rezene çayı, laktastif etkisi ile kabızlığı önler. İftardan sonra 1 bardak tüketebilirsiniz. Aktarlarda kolayca bulabileceğiniz bir bitkidir. Bir fincan sıcak suya 1-2 çay kaşığı rezene tanesi ekleyin ve demlenmeye bırakın. İftar yemeğinden sonra bir bardak ılık olarak tüketin.

 

Rezene Çayı Nedir

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Karaciğeri Yenileyen Bitkisel Çay

zerdeçal nedir faydaları nelerdir zerdeçal çayı kanı temizler cildi güzelleştirir zerdeçal çayı nasıl yapılır karaciğere faydası nedir şifalı bitkiler şifalı...

Kapat