Bitki Kurdu | Sağlık Ve Güzelliğe Dair Herşey

Havucun Faydaları

05.01.2014
2.969
Havucun Faydaları

havucun faydaları nelerdir cinselliğe iyi gelen bitkiler şehvet arttırıcı bitkiler iştah açan bitkiler cilde iyi gelen bitkiler damarlara iyi gelen bitkiler kansızlığa iyi gelen bitkiler…

Latincesi:Daudus Carota.dir Siyah ve turuncu renklerde iki çeşidi vardır.en çok turuncu renkte olanı tüketilir.Tohumu ve meyvesi kullanılır.
1-Tohumu dövülüp yenilirse Şehveti artırır,testosteron seviyesini yükseltir.Ülser ve mide rahatsızlıklarında etkilidir.Sarılık gibi ciddi hastalıklarda çok faydalıdır.
2-Havuç tohumları çay gibi demlenerek kullanılırsa iştahı açar,anne sütünü çoğaltır.Karaciğer ve sarılık hastalıklarına,vereme karşı etkilidir.
3-Yüz ve boyun çevresinde oluşan kırışıklıkları azaltır.damar sertliğini azaltır.Diş etlerinin daha güçlü ve sağlıklı olmasını sağlar,mide ve oniki parmak bağırsakları ülserlerine şifa verir.Bağırsakları temizler idrar yolu iltihaplarına iyi gelir.
4-Lapası yaraların,yanıkların çabuk kapanmasını sağlar.Kansızlık,Bronşit,Astım ve ses kısıklığı gibi rahatsızlıklara karşı kullanılır.Göz rahatsızlıklarına iyi gelir.Cilde canlılık verir.

havucun faydaları nelerdir cinselliğe iyi gelen bitkiler astıma iyi gelen bitkiler şehvet arttırıcı bitkiler göze iyi gelen bitkiler

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Ayvanın Faydaları

ayvanın faydaları damara iyi gelen bitkiler ciğere ve karaciğere iyi gelen bitkiler boğaz ağrısını geçiren bitkiler kalbi güçlendiren bitkiler dişlere...

Kapat