Bitki Kurdu | Sağlık Ve Güzelliğe Dair Herşey

Harnubun Saymakla Bitmeyen Faydaları

10.12.2014
2.126
Harnubun Saymakla Bitmeyen Faydaları

Keçiboynuzu (Harnup) anti allerjik ve antibakteriyel olan galik asit içermesiyle bağışıklık sistemini güçlendiriyor, alerjinin neden olduğu nefes darlığı problemine karşı etkili bir ilaç görevi görüyor.Alerjik nefes darlığı problemi olanlar için keçiboynuzu pekmezi oldukça fayda sağlıyor.Afrodizyak özelliği taşır. Sertleşme sorunu ve iktidarsızlık probleminin giderilmesine yardımcı oluyor. Bu cinsel probleme sahip erkeklerin keçiboynuzu kürü yapması tavsiye ediliyor. Aynı zamanda keçiboynuzu sperm sayısını arttırarak çocuk sahibi olamama riskini azaltıyor.
İçerdiği yüksek ham selüloz sayesinde bağırsak hastalıklarıyla savaşıyor, bağırsak kurdu, tenya gibi bağırsak parazitlerinin yok olmasını sağlıyor. Çocuklarda ve yetişkinlerde ishale karşı kullanılabiliyor.Balgam sökütürücü özelliğiyle sigara içenler için son derece fayda sağlıyor. Göğsü yumuşatıyor ve bronşları açıyor.Fosfor ve kalsiyum açısından zengin olması bakımından kemik erimesine karşı etkili bir koruma sağlıyor.

1-Barındırdığı vitamin ve minerallerle diş ve diş eti hastalıklarıyla savaşıyor.

2-Mide ve bağırsak gazlarını dışarı atarak şişkinliği gideriyor.

3-Kanın zehirli maddelerini temizliyor ve kansızlığı gideriyor.

4-Hafızayı güçlendiriyor ve konsantrasyonu arttırıyor

5-Düzenli şekilde yenilen keçiboynuzu akciğer kanserine yakalanma riskini azaltıyor.

6-Afrodizyak özelliği nedeniyle Sertleşme sorunu ve iktidarsızlık proplemini çözer.

İNCİRİN İNANILMAZ FAYDALARI TIKLAYIN

harnuphd

Etiketler:

Yorumlar
  1. süleyman dedi ki:

    ebu cehil karpuzunun suyu birinci derece yakınımın gözlerine kaçtı yaklaşık 2 senedir tedavi görmesine rağmen kesin tedavi sonucuna ulaşamıyoruz bu konuda bilgisi olan arkadaşlardan bilgilerini bizimle paylaşmalarını rica ediyoruz

    1. ozcanozden dedi ki:

      Bilinçsiz olarak kullanılan ebucehil karpuzu veya yaygın olarak bilinen adıyla cırt atan bitkisinin yaprak ve meyveleri zehirli olup sitemizde bir çok kez uyarmamıza rağmen maalesef Halkımız kullanmaya devam ediyor özellikle sarılık için buruna damlatılıyor.Bu çok sakıncalı Felç bile edebilir.Hiç bir bitkiyi Bir bilene sormadan kullanmak doğru değil işte bu siteler halkı uyarmak ve bilgilendirmek için var. Geçmiş olsun yapabilecek bir şey yok.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
İncirin Yaşıda Kurusuda Her Derde Deva

İncirin Anavatanı doğu Akdeniz ve güneybatı Asya  olan İncirin dünyadaki en büyük üreticisi 280.000 ton ile Türkiye’dir. Başlıca dış satım

Kapat