Bitki Kurdu | Sağlık Ve Güzelliğe Dair Herşey

Günde 15 Adet Tüketin Damar Tıkanıklığı Ve Kalp Hastalıklarından Korunun

23.10.2014
2.269
Günde 15 Adet Tüketin Damar Tıkanıklığı Ve Kalp Hastalıklarından Korunun

Antep fıstığı şeker hastalığında kullanılabilir. Antep fıstığının damar yapısını düzenlediği ve damar tıkanıklığını engelleyebileceği de bilinen faydaları arasındadır.

1-Kansızlığın(Anemi) önlenmesinde de oldukça yararlıdır. Antep fıstığı çocuklarınızın zeka gelişimine de katkı sağlamaktadır.

2-İçeriğindeki doğmamış yağ asitleri sebebiyle kalp dostu olan Antep fıstığının kansere karşı koruyucu etkisi de bulunmaktadır. içeriğindeki doğmamış yağ asitleri sebebiyle kalp dostu olan Antep fıstığının kansere karşı koruyucu etkisi de bulunmaktadır.

3-Protein ve bol E vitamini ihtiva eder. Cinsel arzunun uyarılmasını sağlar ve afrodizyak etkisi vardır. Böbrek ve safra kesesi ağrılarını dindirici etkisi vardır.

4-İnce bağırsakta glikoz emilimini azaltır ve kan şekerinin yükselmesini önler. Kandaki kolesterol seviyesini düşürür. Kroner kalp hastalığının riskini azaltır100 gramı protein,vitamin B1 ve fosfor ihtiyacının %35”ini karşılar.

5-Vücuda enerji verir. Yorgunluğu giderir. Bedeni ve zihni kuvvetlendirir. Akciğer için iyi bir iltihap temizleyicidir. Göğsü yumuşatır, ağrılarını hafifletir, öksürüğün geçmesine yardımcı olur.

Çocuk Yapmak İsteyenler Bu Besinleri Tüketin Tıklayın…

Antep Fıstığı Faydaları

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Fesleğen Nasıl Kullanılır Nelere İyi Gelir ?

Reyhan olarak da bilinen Fesleğenin Birçok faydası Olduğunu Biliyor musunuz? Bahçe ve Balkonlardaki Saksılarda Yetiştirilen ve Bir çok Çeşidi

Kapat