Bitki Kurdu | Sağlık Ve Güzelliğe Dair Herşey

Gül suyunun Bilmediğiniz Faydaları

26.07.2016
1.074
Gül suyunun Bilmediğiniz Faydaları

gül suyu yağlı cilde faydalı mı gül suyu sivilce ve aknelere iyi gelir mi gül suyu cildi nemlendirir mi gül suyu cilde ışıltı ve enerji verir mi…

Yıllar önce keşfedilen Gülsuyu cilt için oldukça faydalıdır. Güzel kokusunda faydalanılarak ihtiyaç halinde parfüm değeri verilmiş, aynı zamanda cilt bakımında da kullanılmış. Cildi nemlendirme ve temizleme özelliğine sahip gül suyunu, buzdolabında saklayıp soğuk soğuk uygularsanız, aynı zamanda yüzünüzün kan dolaşımını da hızlandırmış olursunuz.

Sivilceli ciltler için ise  sabah saatlerinde

Böylece gül suyu ile nemlenen yüzünüz, doğal canlı görünümüne de kavuşur. Özellikle makyaj temizlemek için faydalanabilirsiniz. Gül suyunda dikkat edeceğiniz en önemli husus yüzde 100 doğal olmasıdır. Gülsuyu her cilt için uygundur.

Özellikle makyaj temizlemek için faydalanabilirsiniz.

Yağlı cildin nem dengesini sağlar, kuru cildi nemlendirir, akne ve sivilcelerle savaşır. Ciltteki kızarıklık ve şişkinliği alır, tıkanmış gözenekleri açar, cilde ışıltı-enerji verir, sivilceleri kurutur, cilt kuruluğunu önler.

Gülsuyu her cilt için uygundur.

Yağlı cilt görünümünü ortadan kaldırmak için haftada 2 kere Gül suyunu pudra ile karıştırarak maske hazırlayıp yüzünüze uygulayın. Bu maskeyi yine gül suyu ile temizleyin.

Yağlı cilt görünümünü ortadan kaldırmak için haftada 2 kere Gül suyu

Sivilceli ciltler için ise sabah saatlerinde de bir pamuk yardımı ile sivilceli bölgelerinize gül suyunu sürün. Bu işlem sivilceleri kurutacaktır.

ciltteki kızarıklık ve şişkinliği alır

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Şeftali Çekirdeğinin Mucizevi Faydaları

şeftali çekirdeği sağlığa faydalı mı şeftali çekirdeği öksürüğe iyi gelir mi şeftali çekirdeği sindirimi kolaylaştırır mı şeftali çekirdeği ağrıları geçirir...

Kapat