Bitki Kurdu | Sağlık Ve Güzelliğe Dair Herşey

Gül Suyunun Bilinmeyen Etkileri

17.01.2016
1.399
Gül Suyunun Bilinmeyen Etkileri

gül suyu ile cilt temizlenir mi gül suyu hafızayı güçlendirir mi gül suyu cilt lekelerini giderir mi gül suyu göz altı morlukları na iyi gelir mi gül suyu şifalı mı…

Gül tıp, kozmetik, mutfak gibi farklı alanlarda kullanılan doğal bir çiçek. İçerdiği vitaminler, antioksidanlar ve hoş kokusu da bu zarif çiçeği öne çıkartan etkenlerden. Gülden elde edilen ürünlerden gül suyu da bilinmeyen birçok faydaya sahip. İşte gül suyunun bilinmeyen etkileri…

kalp hastalığı riskini azaltır

1) Her gün yüzünüzü gül suyuyla temizlerseniz cildinizdeki lekeler onarılır ve tedavi olur. Bu işlem sizi yaş ile birlikte gelen kırışıklıklardan da korur.

cildinizdeki lekeler onarılır

2) Göz altında oluşan yaş bezeleri, yorgunluk ile gelen morlukların geçmesi için gül suyuyla temizleme işlemi yararlı olur.

Gül suyu saçlar için çok faydalı.

3) Gül suyu çay şeklinde alınırsa içindeki A, C, D,E, B3 vitaminleri sayesinde böbrek enfeksiyonu ve kalp hastalığı riskini azaltır, sindirim sistemini onarır, parandontoz hastalığının neden olduğu diş ağrılarını ve göz tahrişini geçirir.

Gül suyu Nasıl Yapılır

4) Gül suyu saçlar için çok faydalı. Bu sebeple birçok saç bakım ürünlerinin içerisinde gül suyu kullanılır. İçerisindeki faydalı bileşikler sayesinde saç kökünü besler ve güçlendirir.

Göz altında oluşan yaş bezeleri,

5) Gül suyu güçlü bir hafıza sağlar. Son yıllarda yapılan araştırmalara göre yatak odasında gül bulundurmak bilgilerin belleğe yerleştirilmesini olumlu etkiliyor. Uzmanlar bunun için saf gül suyunun gün içerisinde koklanmasını da öneriyor.

Gül suyu güçlü bir hafıza sağlar

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Gripten Kurtulmak İçin Grip Savar Yiyecekler

grip nedir nasıl bulaşır gripten kurtulmak için nasıl beslenmeliyiz hangi besinler gribi çabuk iyileştirir gribe iyi gelen bitkiler vitamin deposu...

Kapat