Bitki Kurdu | Sağlık Ve Güzelliğe Dair Herşey

Görmediğiniz Tatmadığınız Şifalı Egzotik Meyveler

21.07.2015
5.044
Görmediğiniz Tatmadığınız Şifalı Egzotik Meyveler

egzotik meyve nedir egzotik meyveler hangi hastalıklara iyi gelir tansiyona iyi gelen meyveler cildi yenileyen meyveler gac nedir neye iyi gelir şifalı meyveler…

Görmediğiniz Tatmadığınız Şifalı Egzotik Meyveler Sizlere daha önce adını hiç duymadığımız meyveleri tanıtmak istiyoruz Bizlerin alışmışlığı dışında isimleri ve görünümleri olan egzotik meyveler bunlar. Açıkçası hepsi birer tasarım harikası mucizevi ürünler. Hepsini sizler için derleyip araştırdık, buyurun beraber inceleyelim..

Atemoya şeker-elma;Atemoya ve çerimoya türünün aşılanması ile elde edilen melez bir türdür. Meyvenin popüler olduğu Tayvan’da ananas şeker-elma olarak karıştırılmaktadır. İsrail, Mısır, Lübnan, Venezüella, Tayvan’da da yetiştirilmektedir ama özellikle anavatanı Amerika’nın tropik bölgeleridir. Meyvesi Lübnan mutfağında tatlı yapımında da kullanılmaktadır.

Atemoya Şeker Elma Nelere İyi Gelir

Çerimoya; Annona cherimola bitkisinin meyvesidir. Temelde Annonia ve roolinia diye iki ayrı çeşidi bulunmaktadır. Annona çeşidi en tanınan bilinen çeşidirdir. Meyveleri hafif oval, eğer, 10–20 cm uzunluğunda 7–10 cm çapındadır, yumuşak hafif yumruludur.Meyve eti beyaz olup,içinde koyu kahverengi tohumları bulunur.Tohumları toksik olup yenmez.Dünya’nın en lezzetli meyvelerinden biri olarak kabul edilmektedir. O kadar ki Mark Twain , Çerimoya’yı “insanların bilebileceği en lezzetli meyvelerden biri olarak tanımlar.

Çerimoya Nelere İyi Geliyor

Parmak Limon; Çalı veya küçük ağaç şeklinde büyür. Taze meyveler ağırlıklı olarak deniz ürünleri için garnitür olarak kullanılır. Ayrıca harika bir kokteyl malzemesidir. Taze olarak yenir, marmelat yapılır, turşusu kurulur, dekoratif lezzet verici olarak yemek süslemelerinde gurmeler kullanılır.Meyve ince kabuklu ve biraz Diş macunu gibi sıkılınca içindeki havyar kısmı kolaylıkla dışarı fırlar. Meyve kabuğu hoş bir aramoya sahiptir. Ayrıca ağzın güzel kokması için çiğnenir ve ağızda bir lezzet patlaması yaratır.

Parmak Limon Nelere İyi Gelir

Longan; Ejderha gözü olarak da bilinen tropikal bir ağaç türüdür. Longan meyvesi Liçi’den daha lezzetlidir fakat daha az suludur bununla birlikte Liçinin aksine daha serin yerlerde yetişme olanağına sahiptir ayrıca Liçiye göre kuraklığa daha dayanıklıdır. Küçük ağaçların dalları -1 dereceden sonra zarar görür. Birkaç derece daha düştüğünde ise tamamen donar ve ölür. Büyük ağaçlarda -3 derecelerde yapraklarda hasarlar görülür. -4 derecelere düştüğünde küçük dallarda hasar oluşur. Isı -5 derecenin altına düştüğünde ise Büyük dallarda hasar oluşur  ağaç kurtarılamaz.

Longan Hangi Hastalıklara Şifa Verir

Jack Fruits; Dutgiller familyasına ait tropikal bir meyvedir. Güney ve Güneydoğu Asya bölgelerinin yağmur ormanlarında yetişmektedir. Boynuzlu Kavun;

Jack fruit Nedir Nelere İyi Gelir

Boynuzlu kavun, Afrika boynuzlu kavunu ya da kavun, jelli kavun, İngiliz Domatesi,melano, ya da kiwano veya “cherie” gibi adlarla bilinir. Güney ve Orta Afrika’da doğal olarak yetişen tek yıllık tırmanıcı bir bitkidir. Çevre düzenleme, güzel görünüşü ve meyvesi için İsrail, Kenya, Yeni Zelanda, ve Amerika’da yetiştirilir. Türkiye’ye yeni gelmiştir. Manisa, Alanya gibi yerlerde yetiştirilmektedir. Alanya kavunu adıyla da tanıtımı da yapılmaktadır. Meyvesinin tadı salatalık, kabak arası veyahut salatalık, muz, limon karışımı bir lezzet olarak tanımlanmaktadır.

SONY DSC

SONY DSC

Rambutan; Anavatanı Malaya yarım adası olduğu tahmin edilen Rambutan,Tayland, Malezya, Vietnam ve Kamboçya gibi Uzakdoğu ülkelerinde üretilmektedir. Ülkemizde Antalya ili Gazipaşa ilçesinde de rahatça yetiştirilmektedir. Rambutan’ ın büyüklüğü bir küçük elma kadar olup, lezzet ve kokusu cinslerine göre tatlı, ekşimsi ve ekşi arasında değişir. Bu meyve ağacı, yetişmesi için yağışlı ve homojen bir hava nemi gösteren, yani tamamıyla tropik bir iklim istemektedir.Faydaları ise: İçerdiği demir minerali sayesinde vücutta hemoglobin oluşumuna yardımcı olur.Demir seviyesi düşük olduğunda kırmızı kan hücreleri yeterince oksijen taşımayacağı için hücrelerimiz düzgün bir şekilde çalışmazlar. Bu nedenle Rambutan insan sağlığı için çok faydalı bir meyvedir.

Rambutan Nedir Nelere İyi Gelir

Graviola;Graviola Amazon ormanları dahil kuzey ve güney Amerika kıtasının tropikal bölgelerinde yetişen küçük dört mevsim yeşili bir ağaçtır. Gravilola ağacının kalp şeklinde büyük bir meyvası vardır. Hafif ekşi bir tadı olan bu meyva ağaçtan toplanıp hemen yenilebilir ya da çeşitli şerbet ve içecekler yapılabilir. Tropik bölgelerde Graviola ağacının bütün bölümleri geleneksel doğal ilaç yapımında kullanılmaktadır. Kabuğu , yaprakları, kökü, meyvesi hatta meyvesinin çekirdeklerinin bile yararlı olduğuna inanılır ve hiç bir parçası israf edilmez. Ağacın değişik bölümleri farklı hastalıkların tedavisinde kullanılır. Meyvesi ve meyvesinin suyu kurt ve parazitlere karşı, ateş düşürücü olarak, dizanteri ve ishal vakalarında kullanılır. Graviola ağacının kabuğundan çay yapılır ve sakinleştirici olarak kullanılır.

Graviola Parazit Düşürürmü

Kore Kavunu; 1940 yılından bu yana Kore Kavunu yetiştirilmektedir. Kore kavunları 60 yılda biriken tecrübeyle, eşi benzeri olmayan doğal ortamda ve seralarda yüksek güneş ışığı alarak yetiştirilmektedir. Çiftçiler, mükemmel şekle ve renge sahip olmasıyla birlikte çok tatlı ve taze Kore kavunu yetiştirmek için çevre dostu olarak görülen toz gübresi, chitosan, bitki özü, germanyum, doğal gübre, mikroorganizma, bal özü ve arıtılmış iyonik kaynak suyu kullanırlar.

Kore Kavunu Mideye İyimi gelir

Guava; Nar anlamında Latince Psidium kelimesinden türemiştir. Yaklaşık 100 kadar türü bulunur. Anavatanı Meksika,Orta Amerika ve Güney Amerika’nın kuzeyidir.Guava limona benzer fakat onun aksine fazla keskin olmayan aroması ile bilinir. Guava’nın meyvesinin etli kısmı derin pembe (Kırmızı guavalarda) veyahut beyaz olabilir (beyaz guavalarda),bu kısmın tadı ekşi veya tatlı olabilir. Bunun dışında orta kısımda bulunan meyve tohumlarının sayısı ve sertliği türlere bağlı olarak değişir. Genel olarak meyvenin dış kabuğu serttir, türüne göre acı, yumuşak veya tatlı bir tada sahiptir.Yine türe göre kabuğunun kalınlığı değişir, çoğu zaman olgunlaşmadan önce yeşil olan kabuk olgunlaşınca, sarı,vişne çürüğü rengi alabilir veyahut yeşil rengini koruyabilir.

Guava with Leafs. The file includes a excellent clipping path, so it's easy to work with these professionally retouched high quality image. Thank you for checking it out!

Guava with Leafs. The file includes a excellent clipping path, so it’s easy to work with these professionally retouched high quality image. Thank you for checking it out!

Gac; Gac meyvesi; yüksek likopen ve C vitamini içerikli egzotik meyvenin BPH tedavisinde etkili olabileceği düşünülmektedir.

Gac Kansere İyimi Geliyor,

Konu Aramaları:

egzotik meyveler,

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Durian ve Marang Kanı Temizler Cildi Parlatır

cilde iyi gelen meyveler kanı temizleyen meyveler papaya nedir neye iyi gelir kansere iyi gelen tropik meyveler şifalı otlar şifalı...

Kapat