Bitki Kurdu | Sağlık Ve Güzelliğe Dair Herşey

Göğüsleri Dikleştirip,Yaşlılık Lekelerini Giderir

03.12.2015
2.698
Göğüsleri Dikleştirip,Yaşlılık Lekelerini Giderir

 at kestanesi at kestanesi yağı at kestanesi çayı at kestanesi yağı göğüsleri dikleştiriyor mu at kestanesi yağı kırışıklıkları giderir mi yaşlılık lekeleri nasıl yok olur… 

Sapindaceae familyasından Aesculus cinsinden ağaç ya da çalı formundaki kışın yapraklarını döken türlerin ortak adı. Yapraklar uzun saplı ışınsal tüysü 5-9 yapraçıklı olup el görünüşünde kenarları dişli ya da düzdür. Sapı uzundur. Dizilişi karşılıklı; kenarları düz veya dişlidir. Çiçekleri bir evcikli ya da erdişidir. Bileşik salkım kuruluşundadır. Dik duran uzun bir eksen etrafında toplanmıştır. Meyve üzeri dikenli veya düz büyük bir kapsüldür. Nisan ve Temmuz aylarında çiçek açan 15-20 metre yüksekliğinde geniş yapraklı bir ağaçtır. Meyveleri kestaneye benzer. Meyvesi, tohumu, kabukları kullanılır.

At Kestanesi Çayı Nelere İyi Gelir

FAYDALARI: Dikenli olan kabuklarından temizlenip, öğütülerek un haline getirilir bir bardak suya bir kaşık toz ilave eldir günde üç defa içilirse basur, ishal ve varis hastalıklarına, nefes darlığına ve nezleyi geçirir. Tohumu, Romatizma ve eklem ağrılarına iyi gelir. Cilt deki kılcal damar kızarıklıklarını güneş ve yaşlılık lekelerini giderir.

At Kestanesi Çiçeği Nelere İyi Geliyor

Yağı cilt deki ve boyundaki sarkmaları önler cildi sıkılaştırır, gençleştirir. Genellikle bayanların ilgi gösterdiği kırışık giderici kremlerde ham madde olarak kullanılır. Ciltteki genişlemiş gözenekleri kapatır. Kas ağrılarına, saç dökülmesine, damar ağrılarına, göğüslerin dikleştirilmesinde ve basur tedavisinde kullanılır. Kabuğu demlenip içilirse, Hazımsızlığa, kronik bağırsak Nezlesine, soğuk algınlığına ateş yükselmesine, nikriz hastalığına iyi gelir.

At Kestanesi Kırırşı Giderici Kremlerde Kullanılıyor mu

At Kestanesi Yağı Nasıl Yapılır: Sonbaharda olgunlaşan tohumlar kabuğundan çıkarılıp rendeleyin. Bir kavanozun üçte birini At kestanesi ile doldurun, geri kalanına saf sızma zeytinyağı koyun ve kızgın güneşte 45 gün bekletin. Her akşam çalkalayın. Daha sonra süzün, bir cam şişeye doldurulup serin yerde saklayın.

At Kestanesi Yağı

At Kestanesi Yağının Faydaları: At kestanesi yağı ihtiyaç hissedilen her durumda Şikayet edilen tüm vücut bölgelerinde rahatlıkla kullanılabilir. Ateş düşürücüdür. Vücuda kuvvet verir. Güçlü bir antioksidandır. Göğsü yumuşatır ve öksürüğü keser. Kırışıklıklara ve çatlaklara iyi geliyor. Romatizma ve mafsal ağrılarını dindirir. İdrar yollarındaki taşları düşürmeye yardımcı olur.

At Kestanesi Nedir Nelere İyi Gelir

Göz çevresi kırışıkları, kılcal damar çatlamaları ve gevşemiş boyun derisinin düzeltilmesi için her akşam yatmadan birkaç damla yağ ile yüze ve boyuna masaj yapmak faydalıdır. İçerisindeki Aescin adlı madde özellikle kılcal damarlar üzerinde etkili olarak damarları güçlendirir ve esnekliklerini arttırır. Böylece, başta varis ve basur olmak üzere vücuttaki şişlikleri önleyici ve iyileştirici etki gösterir. Vücuttaki deri çatlaklarına ve varislere aynı şekilde muntazam olarak kullanıldığı zaman şikâyetler ortadan kalkacaktır.

Atkestanesi İshali Durduruyotr mu

ÇAYI: İnce kıyılmış kestanelerden bir kahve kaşığı 0,5 litre suda haşlanır, 2 saat bekletilir. Günde 4 defa yemeklerden önce birer çay bardağı içilir. Yapraklardan ise aynı miktar suya bir çorba kaşığı konularak aynı şekilde kullanılır.

At Kestanesi Yağı Nasıl Yapılıyor

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Aşk İksirlerine Katılıyor,Şehveti Artırıyor

kişniş yağı nedir nelere iyi gelir aşk iksirine kişniş yağı katılır mı kişniş yağı afrodizyak mı kişniş yağı sinirleri yatıştırır...

Kapat