Bitki Kurdu | Sağlık Ve Güzelliğe Dair Herşey

Gerdan Ve Göğüs Sarkmalarına İyi Gelir

17.07.2016
1.305
Gerdan Ve Göğüs Sarkmalarına İyi Gelir

incir çekirdeği yağı nelere iyi gelir incir çekirdeği yağı göğüs sarkmasını önler mi incir çekirdeği yağı sivilcelere iyi geliyor mu incir yağı cilde faydalı mı…

Son zamanlarda Türkiye özellikle incir çekirdeği yağının ihracatında önemli bir konuma gelmiştir. Doğal bir ilaç olan incir çekirdeği yağının saçlardan, aknelere kadar birçok alanda kullanımı mevcuttur. İşte incir çekirdeği yağının çeşitli kullanım alanları ve faydaları:

İncir çekirdeği yağı kırışıkllıkları giderir mi

İNCİR ÇEKİRDEĞİ VE YAĞININ FAYDALARI: İncir Çekirdeği yağı yüksek tansiyona karşı faydalıdır. Yüksek oranlarda Omega 3-6-9 yağ asitlerini içermesi sebebiyle cildi dıştan içe besleyerek nemlendirir. Zengin lif yapısı sayesinde zayıflamaya yardımcı olur ve Kilo vermeyi kolaylaştırır. İncir çekirdeği yağı; magnezyum, kalsiyum, potasyum, bakır, demir gibi mineraller ve çok güçlü antioksidan kaynağı olan A, E ve K vitaminleri bakımından zengin bir kaynaktır. Ayrıca metabolizma için koruyucu etkiye sahiptir.

İncir Çekirdeği yağı Gerdan Sarkmasını önler mi

İncirin içeriğinde bulunan kalsiyum kemik sağlığını önemli derecede korur. Düzenli olarak incir çekirdeği yağı kullanımı sonucu saç ve cilt güzelliğinde ve sağlığında olumlu etkisi olacaktır. Saça parlaklık kazandırır, saçın kurumasını ve kırılmasını önler, kolay şekil almasına yardımcı olur. Saç dökülmesi maalesef birçok kişinin problemi olmuştur. Yeteri kadar su tüketmemek, yanlış şampuan seçimi, hormonsal değişimler, triod bozuklukları ve genetik olarak oluşabilen saç dökülmesine karşı yıllardır çare aramaktayız. Bazen denediğimiz yöntemler kepeğe yol açmış istediğimiz sonuçları elde edememişizdir.

İncir Çekirdeği yağı Göğüsleri Sıkılaştırır mı

İncir çekirdeği saç dökülmelerine karşı içerisinde bulunan yüksek E vitamini sayesinde oldukça faydalıdır. Ayrıca yalnızca saç dökülmelerinde değil kurumuş ve yıpranmış saçları canlandırmak içinde kullanılmaktadır.

İncir Çekirdeği yağı kanser hücrelerinin büyümesini engeller mi

Saç İçin Kullanım Şekli: İlk olarak incir çekirdeği yağını saç diplerinize iyice sürün. Ardından sıcak bir suda ıslattığınız havluyu iyice sıkın ve saçınıza sarın. Bir müddet bekletin ve ardından saçlarınızı yıkayarak iyice durulayın. Sağlıklı bir saçlara kavuşmak için bu işlemi haftada 2-3 defa tekrarlamanızı öneririz.

İncir çekirdeği yağı Kilo vermeyi kolaylaştırırmı

Çatlaklar İçin İncir Çekirdeği Yağı Kullanımı: Bir çok kadın çatlaklarından oldukça şikayet etmekte olup, Özellikle doğum sonrası oluşan çatlaklardan kurtulmanın oldukça zor olduğunu düşünmektedir. İncir çekirdeği yağını kullanarak bu çatlaklardan kurtulmanız mümkün olup, 3 ile 6 hafta içerisinde doğum sonrası oluşan çatlaklardan ve deforme olmuş vücudunuzdan kurtulabilir, eskisi gibi canlı ve pürüzsüz olmasını sağlayabilirsiniz.

İncir çekirdeği yağı saç dökülmelerini önlüyor mu

Gerdan Sarkması İçin İncir Çekirdeği Yağı: Gerdanı sarkmış veya katlamalı bir hale geliş olanlar için incir çekirdeği yağı oldukça faydalı bir yağdır. Düzenli olarak kullanımda olumlu sonuçlar vermektedir. Ayrıca gerdan da ki kırışıklıklar ve oluşan çizgiler içinde yok edici etkiye sahip bir yağdır.

İncir Çekirdeği Yağı Saça parlaklık kazandırır

Sivilceleri Önlemek İçin İncir Çekirdeği Yağı: Çoğunlukla ergenlik dönemlerinde görülen sivilce bir çok gencin canını sıkmaktadır. Yalnızca sivilceler için değil deri altında oluşan, siyah ve beyaz noktalar içinde kullanılan incir çekirdeği yağı düzenli kullanımda tedavi edici özelliğe sahiptir.

Kırışıklıklar için incir çekirdeği yağı iyi gelir mi

Sivilceler İçin Kullanımı: Günde 3 defa olmak üzere sivilceli bölgenize sürünüz. Kısa zamanda etkili sonuçlar alacaksınız.

Göğüs Sıkılaştırmak için İncir Çekirdeği Yağı Kürü :

Sarkık Göğüsler için: Bu amaçla, İncir çekirdeği yağı ve üzüm çekirdeği yağı kullanılacaktır. Göğüs sıkılaştırma amacıyla yapılacak bu kürün süresi 3 aydır. Günlük olarak yağ karışımı hazırlanabilir. Bunun için bir tatlı kaşığı üzüm çekirdeği yağı ile iki tatlı kaşığı incir çekirdeği yağı karıştırılarak sarkık göğüslere uygulanır.

İncir çekirdeği yağı kırışıkllıkları giderir mi

İlk hafta sabah ve akşam uygulanır, kalan zamanda ise günde bir defa uygulanmak üzere göğüs sıkılaştırma kürü toplamda 3 ay uygulanır. Kürü uygulamak için alerji faktörü hesap edilmeli, düşük bir ihtimalde olsa bu yağlardan herhangi birisine karşı alerji olup olmadığı test edilmelidir.

Ayrıca; hem incir çekirdeği yağının hem de üzüm çekirdeği yağının kaliteli, doğal ve soğuk sıkma olmasına dikkat edilmelidir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Kayısı Çekirdeği Yağı Ve Cilt Bakımı

kaysı çekirdeği yağı cilde iyimi geliyor kayısılı yüz maskesi nasıl yapılır kayısı yağı kırışıklıkları önler mi kayısı yağı cilt hasarına...

Kapat