Bitki Kurdu | Sağlık Ve Güzelliğe Dair Herşey

Genç Ve Sıkı Bir Cildin Sırrı Üzüm Çekirdeğinde

19.07.2016
1.208
Genç Ve Sıkı Bir Cildin Sırrı Üzüm Çekirdeğinde

üzüm çekirdeği yağı cilde iyi gelir mi üzüm çekirdeği yağı kolesterolü dengeler mi saçlara üzüm çekirdeği yağı iyi gelir mi üzüm çekirdeği yağı cinsel gücü artırır mı…

İlk üzüm 3 bin yıl önce Mısırlılar tarafından yetiştirildi. Bugüne kadar pek çok çeşidi üretildi. Sağlık için sofraların baş tacı oldu. Ama cilde sağlanan büyük faydası onun en değerli kısmı olan kalbinde, yani çekirdeğinde gizli. Bu yağ hemen hemen tüm cilt tipleri için güzellik ve gençlik kaynağı haline geldi. En büyük artısı hem yağı yağlı hem de kuru cilt tipleri için uygun olması. Cildiniz için üzüm çekirdeği yağını ihmal etmeyin. Bütün kremlerinize katabilir, bu doğal yağı yüzünüze sürerek de kullanabilirsiniz. Östrojendekine benzer yapıtaşlarını içerdiğinden hücre yeniler, cilt iyileştirici etkisiyle yüz güldürür.

Üzüm Çekirdeği Yağı Gençlik Hormonu içerir mi - Kopya

Sarkmış derinin bağ dokusunun güçlenmesine yardımcı olur. İçindeki vitaminler, mikro ve makro elementler sarkma sürecini geciktirir. Gençlik hormonu bu çekirdekte: Genç cildin ömrünü uzatmak için mutlaka kullanın üzüm çekirdeği yağını. Yaşınız ilerlediyse eğer en fazla yarar elde edeceğiniz yağ budur. Çünkü “Gençlik Hormonu” olan östrojenden çoğu kadın menopozdan sonra mahrum kalıyor.

Üzüm Çekirdeği Yağı Hücreleri Yeniliyor mu - Kopya

Emsalsizliğini nedeniyle üzüm çekirdeği bu eksiği giderir. Hücreleri onarır, canlılık sağlar. Geceleri yatmadan önce krem sürer gibi yüzünüze üzüm çekirdeği yağı sürüp uyuyun. Düzenli kullanımda cildin nasıl değiştiğini göreceksiniz. Sıcak suda ıslatılmış küçük bez parçaları (tülbent) üzerinde üzüm çekirdeği yağı damlatın ve bu bezle gece makyajınızı temizleyin. (pamuk da olabilir)Temizlemek için 5-6 damla üzüm yağı yeterli olur.

Üzüm Çekirdeği Yağı Hücreleri onarır canlılık sağlar

Germe zamanı: Üzüm yağını biberiye yağı ile karıştırıp sürerseniz yüz germede yardımcı olur. 4-5 damla üzüm yağı ile 4-5 damla biberiye yağını iyice karıştırın. Karışımı yüzünüze sürün ve yarım saat dinlenin. maskeler yağlı olduğu için yüzdeki yağ kalıntısı herkesi rahatsız eder. Bunun için sabun yerine bir yıkama jeli kullanın.

Üzüm Çekirdeği Yağı cildin ömrünü uzatır mı - Kopya

Üzüm yağı saç bakımı için de çok işe yarar:Kullanımı şöyle: Saç yıkamadan önce 10-15 dakika hafifçe saç köklerine yağı sürün ve ovalayın. Yarım saat sonra yıkayın. İnsanoğlu, “bebek ten”i ile doğuyor ama bakımsızlık sonuçta o mükemmelliği geriye çeviriyor. Bitkisel güzellik reçetelerini hayata geçirdiğinizde o pürüzsüzlüğe yakın bir kaliteyi yakalayabilirsiniz

İncir Çekirdeği Yağı Saça parlaklık kazandırır

FAYDALARI: Antiinflamatuar özellikleri nedeniyle üzüm çekirdeği yağı, romatizmal artrit de dahil olmak üzere çeşitli hastalıklar ile ilişkili ağrı ve iltihaplanmaları hafifletmeye yardımcı olabilir. Yara iyileşme sürecini hızlandırmaya da yardımcı olabilir Antioksidan Özellikleri: Üzüm çekirdeği yağında bulunan ana antioksidanlar, E vitamini ve oligomerik proantosiyanidin maddeleridir. Oligomerik proanthocyanidine, C vitamininden 20 kat ve E vitamininden 50 kat daha fazla etkili olan son derece güçlü bir antioksidandır.

Üzüm Çekirdeği Yağı Güzelliğin sırrımı - Kopya

Bu nedenle bu bileşik serbest radikallerin neden olduğu oksidatif hasara karşı etkin bir koruma sağlar ve böylece kanser gibi çeşitli hastalıkların riskini azaltır. Kalp-Damar Sistemi İçin Faydaları: Üzüm çekirdeği yağı kalp ve damar sisteminin sağlığını iyileştirmeye yardımcı olabilir ve bu durum içerdiği oligomerik proantosiyanidin maddesinden kaynaklanıyor olabilir. Bu madde LDL (kötü kolesterol) seviyelerini düşürmektedir. Kötü kolesterolün oksidasyonu koroner kalp hastalığı gibi sağlık sorunlarına neden olabilen damar duvarlarında plak birikimi için temel risk faktörüdür.

Üzüm Çekirdeği Yağı Akne ve Dermatit İçin Faydalamı - Kopya

Üzüm çekirdeği yağının aynı zamanda, kalp hastalığı ve ateroskleroz riskini azaltmaya yardımcı olan HDL kolesterol (iyi kolesterol) düzeyini arttırdığı iddia edilmiştir. Akne ve Dermatit İçin Faydaları: Üzüm çekirdeği yağında bulunan linoleik asidin akne, dermatit, alerjik reaksiyonlar ve egzama gibi cilt hastalıklarını hafifletmeye yardımcı olabilecek anti-alerjik ve anti-inflamatuar özelliklere sahip olduğuna inanılmaktadır. Üzüm çekirdeği yağı bu cilt sorunlarını tedavi etmek için derinin etkilenen alanı üzerine bölgesel olarak uygulanabilir.

Üzüm Çekirdeği Yağı Hücreleri onarır canlılık sağlar - Kopya

Hemoroit İçin Faydaları: Üzüm çekirdeği yağında bulunan oligomerik proantosiyanidin maddesinin anti-inflamatuar özellikleri aynı zamanda hemoroid ile ilişkili şişme ve ağrıyı gidermektedir. Bu yağ hemoroid kanamalarına rahatlama sağlayabilir. Kanama bir enfeksiyon belirtisi olabilir bu durumda, üzüm çekirdeği yağı onu tedavi etmeye yardımcı olabilir.

Üzum cekirdeği yagı Saç için faydalımı - Kopya

Varis ve Örümcek Damarlar İçin Faydaları: Üzüm çekirdeği yağı damarlardaki anormal genişlemeyi önlemeye yardımcı olabilir böylece varis ve örümcek damarlar gibi problemlere de fayda sağlayacaktır. Bu iki problem genellikle kan damarlarının hasarı ve normal kan akışını sağlamadaki yetersizlikten kaynaklanır. Üzüm çekirdeği yağı dolaşımını arttırarak, varis tedavisinde yardımcı olabilir.

Kırışıklıklar için incir çekirdeği yağı iyi gelir mi

Diyabet İçin Faydaları: Diyabetik hastalarda üzüm çekirdeği yağı, bu hastalıkla ilgili bazı komplikasyonları önlemeye yardımcı olabilir. Diyabetin önemli bir komplikasyonu yüksek kan şekerinin sinirlerde hasara yol açtığı “diyabetik nörapati”dir. Üzüm çekirdeği yağı hem periferik nöropati hem de diyabetik retinopati durumlarına rahatlama sağlayabilir. “Prosiyanidin” dolaşımı artırır ve kılcal damar duvarlarını güçlendirerek diyabetik retinopatiyi önlemeye yardımcı olabilir. Üzüm çekirdeği yağında bulunan gamma-linoleik asit ise periferik nöropati nedeniyle oluşan sinir hasarını tersine çevirmeye yardımcı olabilir.

İncir çekirdeği yağı saç dökülmelerini önlüyor mu

Kozmetikte Kullanımı: Bugünlerde üzüm çekirdeği yağı yumuşatıcı özellikleri nedeniyle kozmetik sektöründe geniş bir uygulama yelpazesi bulmuştur. Saç bakım ürünleri, dudak kremleri, kremler, losyonlar ve bir dizi kozmetik ürününün önemli bir bileşendir. Aşağıda bu yağın önemli kozmetik yararlarından bazıları verilmiştir. Üzüm çekirdeği yağı tüm cilt tipleri için mükemmel bir nemlendiricidir. Cildi besler, nemlendirir, cildin esnekliğini korur ve onu pürüzsüz hale getirir. Cilt toniği olarak kullanabileceğiniz cilt sıkıştırıcı özellikleri vardır.

Üzüm Çekirdeği Yağı Hücreleri Yeniliyor mu - Kopya

Üzüm çekirdeği yağı, aynı zamanda bir saç kremi ve kepek için doğal bir ilaç olarak kullanılabilir. Üzüm çekirdeği yağında mevcut antioksidan bileşikler ciltteki serbest radikallerin etkileri ile mücadele ederek erken kırışıklıkların ve ince çizgilerin görünümünü önlemektedir. Bu yağ cilt tonunu eşitler ve çatlakların görünümünü azaltmaya yardımcı olur. Üzüm çekirdeği yağı güneşin ultraviyole ışınlarına karşı cildi korur ve güneş yanığı riskini en aza indirir. Ayrıca deri pigmentasyonunu ve yaşlılık lekelerini azaltmaya yardımcı olabilir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Gerdan Ve Göğüs Sarkmalarına İyi Gelir

incir çekirdeği yağı nelere iyi gelir incir çekirdeği yağı göğüs sarkmasını önler mi incir çekirdeği yağı sivilcelere iyi geliyor mu...

Kapat