Bitki Kurdu | Sağlık Ve Güzelliğe Dair Herşey

Evliya Çelebi Faydalı Bir Bitki Hele Turşusu Diyor

01.08.2015
2.740
Evliya Çelebi Faydalı Bir Bitki Hele Turşusu Diyor

kebere nedir kebere nelere iyi gelir kebere kalp krizini önler mi kebere cinselliğe iyimi gelir kanserli hücrelerin yayılmasını ne önler tansiyona iyi gelen bitkiler kebere gebere kapari…

Evliya Çelebi Faydalı Bir Bitki Hele Turşusu Diyor Evliya Çelebi, Ünlü ‘Seyahatname’sinde Çorum’un Osmancık İlçesini tanıttığı bölümde bakın neler söylüyor kebere için, İşte bu kumlu toprakta, bu iklim şartlarında “Gebre” adında bir yemiş yetişiyor ve bu yöre halkı bu yemişin sirkeli turşusunu yapıyor. Bu turşu için “ çok faydalı” diyor Evliya Çelebi. Faydalı oluşu hastalıklara deva olmasından, zindelik, sağlık, güç vermesinden olsa gerek ve meşhur olması da lezzetli ve faydalı oluşundan ileri geliyor diye tanıtıyor.

Kebere Halsizliğe İyi Gelirmi

Kebere Ürününün Sağlımıza Faydaları Nelerdir Bağışıklık sitemini kuvvetlendirir. Halsizliği ve yorgunluğu iyi gelir. Kan temizleyici özelliği vardır. Cinselliğe iyi gelir, Afrodizyak özelliği vardır. Kuvvet verici özelliği vardır.

Kebere Nedir,Nelere iyi Gelir

Balgam söktürücü özelliği vardır. Bazı kanser rahatsızlıklarına karşı tedavi edici etkili maddeler ihtiva eder. Damarların esnekliğini arttırır. Kalp krizi riskini azaltır. İdrar söktürür, ishali keser. Hücreleri korur ve gençleştirir.

Kebere Kansere iyi Gelirmi

Karaciğeri kuvvetlendirir, Hepatit rahatsızlığına iyi gelir. Ülsere iyi gelir, mide zafiyeti, dalak ve karaciğer hastalıklarına iyi gelir. İç organların çalışma fonksiyonlarını düzenler.

Kebere Turşusu Nelere İyi Gelir

Kalp hastalığını önler. Gribe ve Üşütmeye karşı koruyucu özellik gösterir Adet düzensizliğini giderir. Yaşlanmayı Geciktirir. Yaşlı insanlara canlılık verir, hareket kabiliyetini arttırır.

Kebere Adet Düzensizliğini Önlermi

Yüksek Kolesterol değerlerini düşürücü özelliği vardır. Kanserli hücrelerin yayılmasını önler. El ve Ayak parmaklarında meydana gelen egzama rahatsızlığına keberenin suyunu tatbik ettiğimizde kaşıntıyı giderir.

Kebere Cinselliğe İyimi Gelir

 

 

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
İştahı Açar Ağız Kokusunu Giderir

muskat nedir muskat nelere iyi gelir idrar söktürücü bitkiler iştah açan bitkiler mikrop öldüren bitkiler gaz giderici bitkiler şifalı otlar...

Kapat