Bitki Kurdu | Sağlık Ve Güzelliğe Dair Herşey

Emziren Annelerin sütünü artırıyor

23.11.2015
1.081
Emziren Annelerin sütünü artırıyor

aşure nedir nasıl yapılır aşure ayı ne zaman aşure nelere faydalıdır aşure besleyici midir aşure kaç kaloridir aşure kilo aldırır mı aşureye konan malzemeler…

Tamamen bitkisel kaynaklı protein içeriği olan aşure, emziren annelerin yeterli besin öğelerini almasını ve bu sayede de anne sütünün artmasını sağlamaktadır. Aşure yüksek kaloriye sahip olduğu için dikkatli tüketilmesi gerekmektedir. Aşurenin içine katılan fındık, ceviz, badem gibi yağlı tohumların omega-3 başta olmak üzere demir, kalsiyum, E ve B vitaminlerini ihtiva eder. Tamamen bitkisel kaynaklı protein içeriği olan aşure, emziren annelerin yeterli besin öğelerini almasını ve bu sayede de anne sütünün artmasını sağlamaktadır.

Aşure Emziren Annenin Sütünü Artırır mı

Aşurenin kendi içeriğinde bulunan malzemelerin yanı sıra üzerini süslemekte kullandığımız portakal, nar gibi meyvelerde C vitamini ve antioksidanları içerdiği için kanser önleyici etkiye de sahiptir. Aşurenin 1 porsiyonu besin değeri açısından 350-400 kalori enerjiye sahiptir. Yüksek kaloriye sahip olduğu için dikkatli tüketilmesi gerekmektedir.

Aşure Hangi Malzemelerle Yapılır

Tahıl, kuru baklagiller ve meyveler ile hazırladığımız aşure hayvansal yağ ve kolesterol içermez. Aşurenin içinde bulunan buğday zihin yorgunluğu ve sinir bozukluklarını giderir, aynı zamanda bağırsakların düzenli çalışmasını sağlar. Fasulye, insan vücudunun ihtiyaç duyduğu amino asitler açısından iyi bir dengeleyicidir.

Aşure Nelere faydalıdr

Nohut içerdiği potasyum, magnezyum, fosfor ve demir gibi minerallerden zengin iyi bir posa kaynağıdır. Bu nedenle kalp hastaları için yararlı bir tatlı olarak değerlendirilir. Başta çocuklar olmak üzere enerji gereksinimi fazla olan bireyler için önemli bir besin kaynağıdır.

Aşure sadece Aşure ayındamı yapılır

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Cinsel Gücü Artırır, Erken Boşalmayı Önler

amber amber nedir kaşolot balık mı amber nelere iyi gelir amber nereden çıkarılır amber şehveti artırır mı amber cinselliğe iyi...

Kapat