Bitki Kurdu | Sağlık Ve Güzelliğe Dair Herşey

Eklem Ağrısına Ve Mafsal İltihabına İyi Gelen Baharatlar

22.01.2017
1.213
Eklem Ağrısına Ve Mafsal İltihabına İyi Gelen Baharatlar

Eklem Ağrılarına Ve Mafsal İltihaplarına İyi Gelen Baharatlar:

Yemeklerinizi ve içeceklerinizi tatlandırmak için kullandığınız bazı baharatlar ve onlardan elde edilen yağlar eklem ağrısı ve mafsal iltihabını hafifletmeye yardımcı olabilir.

Karanfil: Karanfili yemeklere ve içeceklere ekleyebileceğiniz gibi karanfil yağıyla ağrılı eklemlere masaj yapabilirsiniz. Karanfilde bulunan öjenol ağrı kesici özelliğiyle biliniyor. Karanfil yağı romatizma ağrısı, osteoartrit, gut ve fibromiyalji dahil olmak üzere pek çok ağrı türünün tedavisinde etkili. Hassas bir cilde sahipseniz kullanmayın

Zencefil: Zencefil yağını topikal olarak eklemlere uyguladığınızda, zencefil kan dolaşımını tetikliyor, ağrıyı hafifletiyor. Aynı zamanda fibromiyalji kaynaklı kas ağrısını da rahatlatıyor. 2 damla zencefil yağıyla başka bir taşıyıcı yağı karıştırıp ağrılı bölgeye uygulayın. Önerilen miktardan fazla kullanmayın! Hassas bir cildiniz varsa kullanmaktan kaçının!

Muskat: Hayvanlar üzerinde yapılan bir araştırmada Muskatın eklem ağrısı ve şişliği azalttığı görüldü. Muskatı içeceklerinize ekleyebileceğiniz gibi kurabiyelerde de muhteşem olacak. Muskatta bulunan alkaloidler yüksek dozlarda alındığında toksik olabilir. Muskat ekstresini paketteki kullanım şekline uygun olarak kullanın. Kullanmadan önce doktorunuza danışın.

Nane: Doğal bir analjezik olan nane ağrıyı ve iltihabı azaltır. Bir damla nane yağı eklemlere uygulandığında yoğun bir serinletici etki yaratır. Nane yağı, yemeklerde kullanılan nanenin aksine oldukça güçlüdür. Gözle temasından kaçının ve kullandıktan sonra hemen ellerinizi yıkayın!

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Meme Kanserini Önleyen Mucize Baharatlar

Meme Kanserini Önleyen Mucize Baharatlar: Yapılan araştırmalar, kapsaisin içeren baharatların meme kanserinin büyümesine ve yayılmasına engel olduğunu ortaya koydu. Yapılan...

Kapat