Bitki Kurdu | Sağlık Ve Güzelliğe Dair Herşey

Eklem Ağrılarına ve Romatizmaya İyi Gelir

23.07.2015
2.013
Eklem Ağrılarına ve Romatizmaya İyi Gelir

kanı temizleyen bitkiler saçkırana iyi gelen otlar keçi sakalı sivilcelere iyimi geliyor eklem ağrılarına iyi gelen bitkiler kalbe iyi gelen bitkiler şifalı bitkiler şifalı otlar…

Eklem Ağrılarına ve Romatizmaya İyi Gelir Keçisakalı; Gülgillerden, dalları sağlam, sert ve kırmızımtırak bir bitkidir. Çiçekleri pembe ve beyaz renkli olup bahçelerde süs bitkisi olarak yetiştirilir. Ağustos ve ekim aylarında toplanıp kurutulduktan sonra bitkinin tümü kullanılır. Bir çay kaşığı kadar iyice dövülerek toz haline getirilmiş keçisakalı, bir bardak soğuk suya karıştırılıp 8 saat kadar dinlendirilip içildiğinde; mide ve bağırsak ağrılarında, terletici ve idrar söktürücü olarak da vücuttaki zararlı maddelerin dışarı atılmasında kullanılır. Böbreklerdeki ve idrar yollarındaki enfeksiyonlara karşı etkilidir. Kanı temizler. Gergin sinirleri yatıştırıp kişiye rahatlık sağlar.

Astıma iymi Geliyor

Kalbi güçlendirir. Astım ve nefes darlığına faydalıdır. Gargara yapılarak, diş eti ve bademcik iltihaplarına karşı kullanılır. Diş ağrılarını alır. Vazelin ile karıştırılıp pomat haline getirildikten sonra romatizmalı yerlere sürülürse ağrıları alır.

Keçi sakalı Süs Bitkisimi

Aynı pomat sivilcelere de iyi gelir. Keçisakalı bitkisi saçkırana ve mafsal şişmelerine iyi gelir. Vücutta meydana gelen katı urlara, dalak rahatsızlıklarına faydalıdır. Yaprakları ve kökleri toz haline getirilerek balla karıştırılıp mafsal şişliklerin de ve eklem ağrılarında kullanılabilir.

Keçi Sakalı Nelere iyi gelir

İltihap önleyici ve ateş düşürücü etkisi vardır.12 yaş altı çocuklar, astım hastaları, gebeler ve emzirme dönemindeki bayanlar kesinlikle kullanmamalıdır. Doz aşımı ve uzun süreli kullanımlarda mideyi tahriş eder.

Romatizmaya İyimi Geliyor

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Kanı Temizler Astım ve Bronşite İyi Gelir

lobelya nedir lobelya nelere iyi gelir astıma iyi gelen bitkiler lobelya bronşite iyimi geliyor kusturucu bitkiler idrar söktürücü bitkiler nefes...

Kapat