Bitki Kurdu | Sağlık Ve Güzelliğe Dair Herşey

Duru Ve Pürüssüz Bir Cilt İçin…

19.12.2014
1.528
Duru Ve Pürüssüz Bir Cilt İçin…

Cilt üzerinde bir şişlik ya da iyileşmeyen bir yara yıllarca var olan bir benin görünüm, büyüklük, renk değiştirmesi ya da kanaması, gibi olağan Edışı gelişmeler cilt kanseri habercisi olabiliyor. Cilt üzerinde yara ve şişliklere neden olan bu duruma karşı doğal formüllerin şifa olabileceği belirtiliyor.

Uzmanlar “Ezilerek sulu lapa haline getirilmiş koruk üzümünü sulu ve lapa halinde cilde sürün” tavsiyesinde bulunuyor.
Uzmanlar can yakan bu duruma karşı şu önerilerde bulunuyor.

1-2 litre soğuk suyun içine 2 avuç at kuyruğu katın.12 saat beklettikten sonra kaynatıp süzün. Suyun ılımasıyla cilde 20 dakika uygulayıp yıkayın.

2-Bir miktar temizlenip yıkanmış yoğurt otunu nemli olarak mikserden geçirin. Bir tülbentin içine koyup süzülmesini bekleyin. Çıkan özsuyu merhem haline getirip, tereyağ ile karıştırın.Cildinize uygulayın.

3-1 çay fincanı soğuk suyun içine ince kıyılmış bir kaşığı ökse otu atın.12 saat bekledikten sonra süzürek günde 2 kez sabah kahvaltılarından yarım saat sonra ve geceleri yatmadan bir saat önce hafifçe ısıtarak birer çay fincanı için.

4-Bir litre suyun içine ince kıyılmış 3 yemek kaşığı aynısefa, birer yemek kaşığı ısırgan otu ve civanperçemi katıp kaynatın.Ardından süzüp, gün içinde aralıklarla yudumlanarak bitirin.

5-Bir miktar temizlenip yıkanmış sinirli ot yapraklarını nemli olarak mikserden geçirip sulu lapa halinde cilde sürün.

6-Bir litre suyun içine birer çorba kaşığı ebegümeci ve atkuyruğu katın. Kaynatılmasının ardından süzerek lapa olarak cilde sürün.

7-Bir miktar menekşe yaprağını mikserden geçirin. Sulu lapa halinde cilde uygulayın.

8-Bir litre suyun içine 2 avuç yılanyastığı ekleyin.Su buharlaşıp lapa haline gelinceye kadar kaynatın. İçindeki bitkiyi alıp cilde uygulayın.

9-Bir çay fincanı kaynar suyun içine ince kıyılmış bir çay kaşığı şahtere otu atın. Demlenmesi için kısa süre bekleyin. Daha sonra süzerek günde 2 kez sabah kahvaltıdan yarım saat sonra ve geceleri yatmadan bir saat önce için.

ETKİSİ İLE ÇİFTLERİ MUTLU EDİYOR TIKLAYIN…

CİLT MASKESİ

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Kemik Erimesi İle Nasıl Mücadele Edilir ?

Dünyada en sık görülen metabolik kemik hastalığı olan osteoporozla, Türkiye’de yaklaşık 8 milyon kişi mücadele ediyor. 50 yaşın üzerinde her...

Kapat