Bitki Kurdu | Sağlık Ve Güzelliğe Dair Herşey

Durian ve Marang Kanı Temizler Cildi Parlatır

20.07.2015
1.814
Durian ve Marang Kanı Temizler Cildi Parlatır

cilde iyi gelen meyveler kanı temizleyen meyveler papaya nedir neye iyi gelir kansere iyi gelen tropik meyveler şifalı otlar şifalı bitkiler şifalı meyveler…

Durian ve Marang Kanı Temizler Cildi Parlatır Durian; Güneydoğu Asya’da çok yaygın olan bir meyvedir. Ağırlığı yaklaşık bir ile 3 kilo arasında olan meyve, lifli ve şekerlidir. Güney Asya dışında yetişmeyen bu meyve soğana benzeyen kokusuyla farklılık oluşturur. Durianın çok güçlü ve keskin kokusundan dolayı birçok ülkede toplu taşıma araçlarında taşınması yasaklanmıştır. Vitamin yönünden zengin olması nedeniyle durian B, C, E ve yüksek demir içeriğe sahip. Güçlü bir kan temizleyicidir. Kolesterolü düşürmeye yardımcı oluyor.

Durian Nedir Nelere İyi Gelir

Marang; büyüklüğü ve farklı kabuğuyla dikkat çekiyor. Kabuğu yumuşak olduğu için ananas ve durian gibi meyvelerin aksine çok rahat soyulabilir. Soyulduktan sonra içerisi tıpkı salkımdan oluşan sarımsak görüntüsüyle ilgi çekiyor. Bu meyve, lifli olması yönüyle özellikle sindirim sistemine yardım ediyor.

Marang, Mideye İyimi Geliyor

Papaya; hem meyve hem de sebze olarak tüketilebilen çok yönlü bir meyvedir. İçeriğinde bulunan vitaminler ve mineraller metabolizmanın güçlendirilmesinde etkilidir Papaya yüksek lif içeriğine sahiptir. Bu yüksek lif sayesinde tokluk hissi verir ve kilo alımını engelliyor. İçinde bulunan enzim, sindirim sistemi sorunlarını gidermeye, yaraları ve alerjilerin tedavi edilmesine yardımcı oluyor. Güneydoğu Asya’da, cilt sağlığı ve parlaklığı için sabun yapımında kullanılıyor.

Papaya Cide İyi Gelirmi.

Mangosteen; Küçük morumsu görüntüsüyle dikkat çeker. Kabuğu yumuşak olan bu meyve, iç kısmı süt beyazı renginde ve mandalina dilimlerinden oluşuyor ve bu dilimlerin içindeki çekirdek, büyük olabiliyor. İçeriğinde çok güçlü antioksidan barındıran meyve, bağışık sistemi güçlendirmesi konusunda çok etkilidir. Bu antioksidanlar, vücuttaki hücreleri onarmasının yanında beyin, kalp ve ciğer gibi organların da düzenli çalışması yönünden de çok faydalıdır.Özellikle Güneydoğu Asya’da sivilce gibi birçok cilt problemlerinde kullanılmaktadır. Son zamanlarda yapılan bilimsel araştırmalarda kanseri önleyici etkisinin olduğu ortaya çıkmıştır.

Mangosteen Kansere İyimi Geliyor

Lanzones; Filipinler’de çok mevsimli ve yüksek fiyatlı meyve olarak adlandırılır. Özellikle vitaminlerden A, B1 ve B2 ve mineral açısından zengindir. Hücrelerin korunması için yararlı güçlü bir antioksidandır.

Lanzonesin Faydaları Nedir

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Bel soğukluğunu Giderir Kumları Eritir

kebabiye nedir ses kısıklığına ne iyi gelir kum eriten bitki kebabe kebabiye prostata iyimi gelir kuyruklu biber nelere iyi gelir...

Kapat