Bitki Kurdu | Sağlık Ve Güzelliğe Dair Herşey

Dünyanın En Ölümcül Zehre Sahip Ağacı

17.02.2016
1.099
Dünyanın En Ölümcül Zehre Sahip Ağacı

manchineel ağacı nedir manchineel ağacı çok mu zehirlidir manchineel ağacı nerede yetişir nasıl korunulur manchineel ağacı cildi yakıyor mu…

Dünyanın en zehirli böceği, dünyanın en zehirli yılanı ya da dünyanın en zehirli bitkisini duymuş olabilirsiniz. Peki dünyanın en zehirli ağacını?

Vücut bu zehire karşı kısa süre içinde tepki veriyor

Guinness Rekorlar Kitabına girecek kadar tehlikeli olan ve “Dünyanın En Zehirli Ağacı” olarak ünlenen Manchineel Ağacı, Florida, Bahama, Karayibler, Orta Amerika ve Güney Amerika bölgesinde rastlanan nadir bir tür…

tehlike altındasınız

En ufak bir dokunuşla bile deri üzerinde yanıklar oluşturacak kadar güçlü etkiye sahip olup, Vücut bu zehre karşı kısa süre içinde tepki verir ve kabarcıklar halinde su toplamaya başlar.

Meyvenin yanlışlıkla ısırılması ölümle sonuçlanır

Eğer yağmur yağarken ağaca yaklaşır ve ağaçtan sıçrayan bir yağmur damlasına maruz kalırsanız, yine tehlike altındasınız demektir.

Dünyanın En Zehirli Ağacı olarak ünlenen Manchineel Ağacı,

Yanan bir Manchineel ağacının dumanı göze temas ederse, körlüğe bile sebep olabilmektedir. Meyvenin yanlışlıkla ısırılması ise, ölümle sonuçlanan komplikasyonlar yaratmaktadır.

Bu Ağaca Yaklaşmayın Ölürsünüz

Bu yüzden ağacın bulunduğu kimi bölgelerde özel güvenlik önlemleri alınırken, ağacı tanımayan kişilerin zarar görmemesi için özel “uyarı” işaretleri ve tabelalara başvuruluyor.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Katil Gözlü Ölümcül Bitkiler

Zehirli bitkiler nasıl zehirler karga büken nedir beyaz yılan kökü zehirli midir güzel avrat otu ne kadar zehirlidir su baldıranı...

Kapat