Bitki Kurdu | Sağlık Ve Güzelliğe Dair Herşey

Doğa Eczanesinden Sağlığa Faydalı 12 Şifalı Bitki

17.07.2015
1.641
Doğa Eczanesinden Sağlığa Faydalı 12 Şifalı Bitki

yılan kökü nedir Çuha çiçeği nelere iyi gelir hayıt ağacı nelere faydalıdır migrene ne iyi gelir ateş düşürücü bitkiler gribe iyi gelen bitkiler şifalı otlar…

Doğa Eczanesinden Sağlığa Faydalı 12 Şifalı Bitki Eski dönemlerden beri insanlar kendilerini tedavi etmek için bitkilere yönelmektedir. İnsanların son dönemde bitkilere daha çok yönelmelerinin nedeni ise kullanılan ilaçların yan etkilerinin faydasından daha fazla olmasından ileri gelmektedir. Bunun yanı sıra bazı sağlık sorunlarında tıbbın çare olamamasıdır. Bizde bu talepten yola çıkarak size Dünya’da insanlar için faydalı olan en iyi on iki bitkinin listesini yaptık. İşte size doğal tedavi olarak kullanacağınız bitkiler:

ALOE VERA: Halk arasında en çok bilinen ve kullanılan bitkiler arasında aloe vera birinci sıradadır. Genelde güneş yanıkların da veya her hangi yanık kazalarında tedavi edici olarak kullanılmaktadır Aloe vera bitkisinin yetişmesi için gerek tek şey sudur. Aloe vera bitkisinin acı azaltma ve hızla iyileştirme özelliği vardır.

Aleo vera Nedir Neye İyi Gelir

KIZILCIK SUYU: Toplum arasında kızılcık suyunun en çok bilinen özelliği boşaltım sistemi sorunlarını çözmektir. Kızılcık suyu E vitamini bakımından oldukça zengin bir besindir. Kızılcık suyu bakteriyel enfeksiyonları tedavi ederek hastalığın iyileşmesini sağlamaktadır. Kızılcığın içerisinde bulunan asitler sayesinde tümör ve böbrek taşı oluşumunu engeller.

Kızılcık Suyu Nelere İyi Gelir

EKİNEZYA: Ekinezya bitkisi yaraların iyileştirilmesinde kullanılan ve hiçbir yan etkisi olmayan bir bitkidir. Özellikle ekinezya bitkisi kış aylarında gribe iyi geldiği için daha kullanılmaktadır. Ekinezya bitkisi ayrıca bağışıklık sistemini güçlendirir ve çabuk iyileşme sağlar. Öksürük, boğaz ağrısı, göğüs de oluşan tıkanıklıklara ekinezya bitkisi sayesinde kolayca atılmaktadır.

SİYAH YILAN KÖKÜ: Siyah yılan kökü bitkisi özellikle menopozlu kadınların kullanması gereken bir bitkidir. Siyah yılan kökü bitkisi sinirlerin gevşemesine yardımcı olur ve sakinlik verir. Ayrıca siyah yılan kökü bitkisi adet döneminde oluşan ağrı ve kramplara da iyi gelmektedir.

Siyah Yılan Kökü Nelere Faydalıdır

GÜNLÜK: Günlük bitkisi birkaç adı daha bulunmaktadır. Anadolu ve sığla olarak da bilinmektedir. Günlük bitkisi ishal ve solunum yolu enfeksiyonlarına iyi geldiği bilinmektedir. Günlük bitkisi aynı zamanda kolesterol, bel ağrıları, damla hastalığı, kas yangısı, obezite gibi birçok hastalığın tedavilerinde oldukça etkilidir.

Günlük Otunun Faydaları Nedir

PAPATYA: Papatya bitkisi genel olarak çayı yapılarak tüketilmektedir. Papatya bitkisi bağırsaklarda oluşan sorunların tedavisinde en çok tercih edilen bitkiler arasında yer almaktadır. Uyumakta zorluk çekenlerinde rahatlıkla da papatya KAHVE: Kahve içeriğinde bulunan kafein nedeniyle beslenme uzmanları pek önermez. Fakat yapılan araştırmalara göre her gün bir fincan kahve mutlaka içilmelidir. bitkisini kullanabilirler. Bir fincan kahvenin soğuk algınlığı ve astıma iyi geldiği bilinmektedir. Fiziksel dayanıklılığı artırır.

Papatya Çayı Mideye Iyi Geliyormu

ÇUHA ÇİÇEĞİ YAĞI: Çuha çiçeği yağı genel olarak romatoid artiridin etkilerini azaltma da kullanılmaktadır. Ayrı zamanda kolesterolün düşmesinde de büyük etki sağlamaktadır. Özellikle solunum yolu ve sindirim sistemi şikâyeti olanların çok tercih ettiği bir bitkidir.

Çuha Çiçeği Nelere Faydalıdır

GÜMÜŞ DÜĞME: Gümüş düğme bitkisi dayanılmaz ağrılara ve migrene çok iyi gelmektedir. Gümüş düğme bitkisi yüksek ateşi düşürür aynı zamanda acıyı azaltmaktadır. Ayrıca vücutta oluşan iltihapları kurutur ve hiçbir yan etkisi yoktur.

Gümüş Düğme Çiçeğinin Faydası Nedir

SARIMSAK: Sarımsak kokusu yüzünden pek tüketilmeyen bir bitkidir. Ama yararı oldukça çoktur. Sarımsak vücuda direnç verir ve soğuk algınlığına da iyi gelmektedir. Bağışıklık sistemini güçlendirir. Sarımsağın en büyük özelliği kansere iyi gelmesidir.

SARIMSAK

KETEN TOHUMU: Keten tohumu susam tanelerinden biraz daha büyüktür. Keten tohumu omega 3 ve omega 9‘un yanı sıra lif, protein, magnezyum, çinko gibi birçok mineraller açısından oldukça zengindir.

Keten Tohumu Nelere Şifa

HAYIT AĞACI: Hayıt ağacı bitkisi menstural dönemini düzenler ve hormon salgılanmasına yardımcı olur. Düzenli olarak kullanıldığında fayda sağlayan bir bitkidir.Hayıtağacı bitkisi hamilelik döneminde kesinlikle kullanılmaz.

Hayıt Ağacı Neye Gelir

 

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Şeker Hastalığına İyi Gelen İki Mucize Bitki

şeker hastalığına ne iyi gelir pelit nedir pelit nelere iyi gelir palamut'un faydası nedir ishale iyi gelen bitkiler şifalı otlar...

Kapat