Bitki Kurdu | Sağlık Ve Güzelliğe Dair Herşey

Doğa Doktoru, Dağ Muzu, Kanserli Hücreleri Yok Ediyor.

06.11.2015
4.334
Doğa Doktoru, Dağ Muzu, Kanserli Hücreleri Yok Ediyor.

ışgın uçkun ışkın dağ muzu nedir nelere iyi gelir ışkın nelere faydalıdır ışkın lösemiye iyimi geliyor ışkın şekere iyi gelir mi ışkın cinselliğe iyimi geliyor…

Doğa Doktoru, Dağ Muzu, Kanserli Hücreleri Yok Ediyor. Kuzukulağı giller familyasından olan ışkın Mayıs ve Haziran aylarında yetiştirilir, Ülkemizin doğu kesimlerinde daha çok yetiştirilmektedir olup, Latince ismi Rheum ribes dir. Anadolu’da Halk arasında ışgın, ışkın, aşgın, aşkın, eşkin, eşgin, ıçgın, ıçkın, uçgun , uçkun, uşgun ve uşkun gibi yöresel isimleriyle de biliniyor. Doğu Anadolu bölgesinde ise” yayla muzu” ve “dağ muzu” olarak da bilinen bu sebzeye yetiştiği yöreye göre Van muzu ve Hakkari muzu gibi isimler de veriliyor.

Işgın Kanserli Hücreleri Durduruyor mu

Işkının kanser hücrelerinin gelişimini durdurduğu ortaya çıktı. Özellikle kanser ile mücadelede kullanılan bu şifa kaynağı bitki, hücrelerin yenilenmesinde ve gelişmesinde önemli bir yer teşkil eder. İçeriğinde kimyasal maddeler barındırdığı tespit edilen bitki, birçok ciddi hastalığın tedavisinde kullanılmaktadır. C vitamini açısından zengin olan Işkın, A, B1, B2, E ve K vitaminlerini ihtiva etmektedir. Özellikle lösemi kanserinin önlenmesinde ve tedavisinde faydalı olan Reun Ribes, polifenol açısından zengin olması ile de büyük önem taşımaktadır.

Işkın Cinsel Gücü Artırıyor mu

FAYDALARI: Mideyi rahatlatır, sindirimi kolaylaştırır. Kusmayı önler. Şeker ve tansiyon hastalıklarına iyi gelen uçkun, afrodizyak özelliğe de sahiptir. Kabız gidermekte başarılı olmasının yanı sıra, astım, nefes darlığı, soğuk algınlığı, ishal, hemoroit, ülser gibi vakalara da iyi gelmektedir. Grip, ateşli hastalıklar, böbrek rahatsızlığı, yorgunluk, uykusuzluk, stres gibi etmenlere de büyük yararı dokunmaktadır. Ve özellikle kan şekerini düzene sokmakta başarılıdır. İştah açma özelliğine sahip olan bitki, kişinin kendini zinde ve dinç hissetmesini sağlamaktadır.

Van Muzu Bronşite Faydalımı

Özellikle hamilelik esnasında oluşan lekeler için fayda sağlar. Kabuklarının iç kısmını, lekeli bölgeye sürerek, vücudunuzdaki lekelerden kurtulabilirsiniz. Kolesterolü düşürme de fayda sağlayan ışkın, kalp rahatsızlarının oluşmasını engellemektedir. Kırışıklıkları gideren ve cildi yenileyen bitki, yaşlanmanın da önüne geçmektedir. Bağışıklık sistemini güçlendirerek, daha sağlıklı bir bünyeye sahip olmanızı sağlar. Tıbbi ilaç yapımında da kullanılan bitkinin saymakla bitmeyen birçok yararı bulunmaktadır.

Işkın Tansiyonu Düzenliyor mu

Tozlaşması, rüzgarlarla olan ve kendi cinsinin diğer türleriyle melezlenebilen ışkın tıbbi bitkiler sınıfına girdiğinden farmakolojik araştırmalarda çok sık kullanılıyor. Çiğ olarak yenen, zeytinyağlı, yumurtalı yemeği ve reçeli de yapılan ışkın oldukça farklı tariflerde kullanılıyor. Araştırmalar sonucu ortaya çıkan bu bulguların yeni bir kanser ilacının da habercisi olduğunu öne süren Uzmanlar, ışkından yapılmış kanser ilacının birkaç yıl içinde kanser tedavisinde kullanılabileceğini belirtiyorlar.

Işkın Kanserli Hücreleri Öldürüyor mu

Ancak her ne kadar deney sonuçları olumlu olsa da ışkının ilaca dönüştürülmesi için birçok yeni araştırma yapılması gerektiği belirtiliyor. Işkın hakkında bulunan bu keşifler bilim dünyasında büyük bir heyecan yarattı.

Uçkun Nefes Darlığına İyi Gelir mi

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Muşmulanın İnanılmaz Faydaları.

muşmula muşmula nedir nelere faydalıdır muşmula kan dolaşımını düzenler mi muşmula bağırsak iltihaplarına iyi geliyor mu muşmula mideye iyi gelir...

Kapat