Bitki Kurdu | Sağlık Ve Güzelliğe Dair Herşey

Diyabete Ve Romatizmaya İyi Gelen Elma Sirkesi

27.09.2018
94
Diyabete Ve Romatizmaya İyi Gelen Elma Sirkesi

Elma Sirkesinin Faydaları Nelerdir ?

Kireçlenme ya da tıptaki adı ile osteoartri, dünya genelinde milyonlarca insanı etkisi altına almış olan bir kemik sorundur. Kemikleri dış etkenlerden koruyan ve uç kısımlarında bulunan kıkırdak dokusunun zaman içinde bozulması sonucu meydana gelen kireçlenme, vücuttaki herhangi bir eklem üzerinde oluşabilmektedir. Fakat kireçlenmeden yaygın olarak etkilenen eklemler genellikle, eller, dizler, kalça kemikleri ve bel kemiği şeklindedir.

Kireçlenmeye Elma Sirkesi İyi Geliyor

Kademeli olarak ilerleyen kireçlenmenin çaresi yoktur fakat; sağlıklı kilo değerlerinin korunması, hareketli bir yaşam stili ve diğer bazı tedavi yöntemleri yardımıyla, hastalığın ilerleme sürecini yavaşlatmak, ağrıları azaltmak ve eklem işlevini geliştirmek mümkündür.Romatizma ağrı ve hareket sınırlanması yapan eklem ve bağ dokusu iltihaplarının genel adıdır. 190 çeşidi vardır. En sık rastlananı ise halk arasında ihtiyarlık romatizması veya kireçlenme olarak tabir edilen artrozdur.

Elma Sirkesi Vücudun Dengesini Düzenler

Bu rahatsızlıkta özellikle diz eklemlerinde hareketler ağırlaşır ve her harekette kıtırtı şeklinde sesler duyulur. Hareketli yaşayanlarda kireçlenme ihtimali olması daha azdır. Tedavisinde ağrı kesici ilaçlar kullanılır. Bunun yanında kaplıca tedavisi ve fizik tedaviden de fayda görenler vardır. Ama besin takviyesi de ihtiyarlık romatizmanın hafiflemesinde önemli rol oynar.Kan normalde daha alkalidir. Bireyler hastalığa yakalanmışsa veya aşırı çalışırsa, pH dengesi atılabilir. Uygulamacılar, elma sirkesi alarak vücudun doğal dengesinin geri kazanılacağına inanırlar. Durum ne olursa olsun, bilim adamları herhangi bir sağlık yararının en olası nedeninin asetik asit olduğunu göstermiştir.

Elma Sirkesi Kararında Tüketilmeli

Sirke, aynı zamanda protein molekülleri, enzimler ve bir ürün olarak bulanık bir görünüm verecek için uygun bakteri şeritlerinden oluşur. Bu bulutlu madde pektin ve elma kalıntılarından doğal formlar ve en besleyici elma sirkesi parçası ve sindirimi çok yararlı olacağı düşünülmektedir. ACV’ye bulutlu bir görünüm, elmanın en iyi kısmının yok edilmediğini söyler. Diğer sirkeleri genellikle aşırı işlem nedeniyle filtrasyon ve aşırı proteinlerin, enzimlerin ve kolay bakteri kayıp anlamına gelir, bu bulutlanmanın, sahip olmamasına yol açar.

Elma Sirkesi Diyabetten Yüksek Tansiyona Kadar Şifa Sağlıyor

Hap veya sıvı formda alındığında, boğaz tahrişine veya diş minesine zarar verebilir. Her zaman sulandırmayı ve bunu mantıklı bir şekilde kullanmayı unutmayın. Çalışmalar ve anektolojik kanıtlar, sadece doğru bir şekilde ele alındığında olumlu sonuçlar vermektedir. Diyabetden yüksek tansiyona kadar, bu olağanüstü ilaç, bir dizi hastalığın hafifletilmesinde etkili olmuştur.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Deve Çökerten Dikeninin Bilinmeyen Faydaları

Deve Çökerten Dikeninin Faydaları Ülkemizde Ege ve Akdeniz bölgelerinde yaygın olarak bulunan Deve çökerten bitkisinin sağlığımız açısından birçok faydası bulunuyor....

Kapat