Bitki Kurdu | Sağlık Ve Güzelliğe Dair Herşey

Diyabete İyi Gelir Kan Şekerini Düzenler

10.05.2016
1.801
Diyabete İyi Gelir Kan Şekerini Düzenler

acı su kabağı diyabet hastalarına iyimi gelir acı su kabağı kan şekerini düzenler mi acı su kabağı nelere iyi gelir acı su kabağının sağlığa ne faydası var…

Latincesi; Momordica charantia olan Acı su kabağı ’Pelesenk armudu’ olarak da bilinen bir bitki olup, Eskiden süs amaçlı olarak ya da içi boşaltılarak su kabı olarak kullanılırdı bu kullanımından dolayı bitki, su kabağı olarak adlandırılmıştır.

Acı Su Kabağı Kanşekerini Düzenler mi

Bunun yanı sıra baş tarafından dip tarafına doğru ortadan ikiye kesilip, sap ve kapak ilave edilerek müzik aleti(saz) yapımında da kullanıldığı görülmektedir Günümüzde kabak lamba, çeşitli heykeller şeklinde süs eşyası yapımında kullanılmaktadır. Ayrıca genellikle süs amaçlı kullanılan bir bitki olmasına karşın; bazı yörelerde yemeği de yapılmaktadır.

Acı Su kabağı Diyabete İyi Gelir mi

FAYDALARI: Acı su kabağı hakkındaki ilk araştırma 1960’larda Hindistan’da yayınlandı ve o tarihten bu yana yapılan araştırmalar, acı su kabağının diyabeti, kan şekerini düzenleyici özelliğiyle nedeniyle büyük bir ilgi görmektedir.

Acı Su kabağı süs eşyası olarak kullanılır mı

Yapılan bir araştırma, günde 5 gr. (yaklaşık 2 çay kaşığı) acı su kabağının kan şekerini yüzde 54 oranında düşürdüğünü gösterdi. Bitkinin suyunu sıkıp içebilir ya da 110-120 gram acı su kabağını yarım litre suda yavaş yavaş kaynatarak elde ettiğiniz suyu günde bir kez içebilirsiniz.Ayrıca Tüm kabak çeşitlerinde olduğu gibi kilo vermenize yardımcı olur.

acı su kabağı yemek olarak yenir mi

Konu Aramaları:

acı kabak,

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Engerek Yağı Cildi Korur Kırışıklıkları Azaltır

cilt lekelerine engerek yağı iyi gelir mi engerek yağı cildi korur mu engerek yağı güneş kremi olarak kullanılır mı engerek...

Kapat