Bitki Kurdu | Sağlık Ve Güzelliğe Dair Herşey

Deri İltihapları Ve Cilt Kaşıntısına İyi Gelir

06.09.2015
1.796
Deri İltihapları Ve Cilt Kaşıntısına İyi Gelir

düğün çiçeği nedir nelere iyi gelir egzamaya iyi gelen bitkiler cilt kaşıntısına iyi gelen otlar kramp çözücü bitkiler Romatizmaya iyi gelen otlar şifalı bitkiler düğün çiçeği…

Deri İltihapları Ve Cilt Kaşıntısına İyi Gelir Nemli ve sulak yerlerde yetişir. Yaprakları kullanılır. Sarı ot da denilen Düğünçiçeği parlak sarı, bazen de beyaz renkli çiçekler açan zehirli ve yakıcı bir bitkidir. Pek çok türü içerisinde Basur otu denilen türü kullanılır. Düğün çiçeği gelişi güzel, sürekli veya yüksek oranda kullanıldığında başta karaciğer ve diğer organlara ciddi oranda zarar verebilir. Hatta yüksek miktarda düğün çiçeği ölüme bile neden olabilir.

Düğün Çiçeği Kramplara iyi Gelirmi

Yaprakları kurutularak bal ve sirke ile karıştırılıp üç dört gün yenirse, bağırsak kurtlarını ve solucanları düşürür. Yakılarak elde edilen külü ile saçlar yıkanırsa kafadaki yaraları ve kaşıntıyı geçirir.

Düğün Çiçeği Egzamaya iyi Gelirmi

Çiçeğinden elde edilen merhem egzamaya, deri iltihaplanmasına, cilt kaşıntısına iyi gelir. Romatizma ağrılarına sıkılarak elde edilen suyu ile ağrıyan yerlere masaj yapılırsa iyi gelir. Kramp kasılmalarını önler, terletici özellikleri vardır. Basur memelerinin tedavisinde kullanılır.

Düğün Çiçeği Cilt Yaralarına İyimi Geliyor

UYARI: Kullanılan yeri köküdür ve haricen kullanılır. Kavak merhemi ile birlikte basura karşı faydalıdır. Zehirli olduğu için çayı yapılmaz ve dahilen kullanılmaz. Dikkatli olunmalı ve kontrollü kullanılmalıdır. Zehirlenme halinde kusma, ishal ve baş dönmesi gibi belirtiler görülebilir.

Düğün Çiçeği Kramplara iyi Gelirmi

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Menopoz Ve Adet Kramplarına İyi Geliyor

dağdığan kramp çözer mi dağdığan düşükleri önler mi menopoza iyi gelen bitkiler adet düzenleyici bitkiler idrar söktürücü bitkiler müshil etkili...

Kapat