Bitki Kurdu | Sağlık Ve Güzelliğe Dair Herşey

Depresyona İyi Gelir Balgam Söktürür

14.09.2015
2.608
Depresyona İyi Gelir Balgam Söktürür

kaldirik nedir nelere iyi gelir kaldirik depresyona iyimi gelir balgam söktüren bitkiler bademciğe iyi gelen otlar iltihaba iyi gelen bitkiler şifalı bitkiler kaldirik otu…

Depresyona İyi Gelir Balgam Söktürür. Düzce’nin sevilen bitkilerinden biri, artık sevenleriyle buluştu. Kaldirik otu, Düzceliler tarafından bilinse de son yıllarda doğal olmasından dolayı oldukça aranan bir bitki. Trabzon ve Artvinde de bilinen bir doğal sebzedir. Trabzon’da Kaldirik Otu, Tamara Otu olarak bilinir. Genelde Mart aylarında tezgahlara inen, baharın habercisi olarak bilinen ve Düzceliler’in severek tükettiği kaldirik(Hodan) otu pazardaki yerini aldı.Çeşitli yemekleri yapılan Kaldirik Otu aslında bir şifa kaynağı;

Kaldirik Boğaz Ağrılarına Faydalımı

kansere önleyici, idrar söktürücü, ateş düşürücü, iltihap giderici faydaları var. Kaldirik Otunun diğer bilinen isimleri ıspıt, mancar, zirbit, hodan otudur. Artvin’de bu ot Burğı,Trabzon’da Tamara, Ereğli ve Zonguldak’ta ise ; Zılbıt yada zirbit Olarak bilinmektedir.

Kaldirik İdrar söktürürmü

İçeriğinde yüksek oranda kalsiyum, mineral tuz ve potasyum içeriyor, bu sebeple tuzsuz diyetlere oldukça uygun. İçeriğindeki kalsiyum kemik sağlığını korurken, potasyum ise kalp sağlığını korumada yardımcı oluyor. idrar söktürücüdür, idrar yollarını açar.

Kaldirik Nedir Nelere iyi Gelir

Özellikle sigara içenler için iyi bir balgam söktürücüdür ve boğaz-bademcik iltihaplarına iyi geldiğine inanılır. Ayrıca müzmin öksürük içinde faydalı etkileri vardır. Ter atıcıdır. Depresyona iyi geldiği yüzyıllardır bilinmektedir. Vesveseyi, kötü düşünceleri azaltır.

Kaldirik Vücudu Dinlendirirmi

Ancak; hamile bayanlarda kaldirik otu pek önerilmiyor. Her şeyi yanlış, bilinçsiz ve taze tüketmek zararlı olduğu gibi bu ot içinde aynı kurallar geçerli.

Kaldirirk Depresyona İyi Gelirmi

FAYDALARI: İdrar ve balgam söktürür. Antidepresif özelliği olduğundan depresyona çok faydalıdır. Bademcik iltihabına ve Boğaz ağrılarına iyi gelir. Ter attırır vücudu rahatlatır.Öksürüğü Keser.

Kaldirik Nedir Nelere iyi Gelir

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Mide Ülserine ve Mide İltihabına İyi Gelir

dulavratotu nelere iyi gelir dulavratotu guta iyi gelir mi idrar söktüren bitkiler kanı temizleyen otlar karaciğere iyi gelen bitkiler terletici...

Kapat