Bitki Kurdu | Sağlık Ve Güzelliğe Dair Herşey

Deniz Gibi Sakinlik İçin Deniz Yosunu

26.02.2016
1.851
Deniz Gibi Sakinlik İçin Deniz Yosunu

deniz yosunu panik atağa iyi gelir mi yosun maskesi cildi yeniler mi yosun maskesi vücuda uygulanır mı saç bakımında yosun kullanılır mı yosun selüliti giderir mi…

Son yılların popüler hastalıklarından panik atak, nedensiz bir şekilde ortaya çıkabiliyor. Terleme, nefes almada zorluk, bayılacak gibi olma belirtileri gösteren panik atağa karşı deniz yosunu ilaç gibi geliyor. Son dönemin moda hastalığı olan panik atak mercek altında. Daha çok kadınlarda görülen ‘panik atak’, hızla yayılıyor. Özellikle Büyük şehirlerdeki stres, bir yerlere yetişme endişesi, iş hayatı ve özel hayattaki sorunlar hastalığın görülme sıklığını büyük oranda arttırdı.

Deniz yosunu sakinleştiriyor mu

Nedensiz bir şekilde de ortaya çıkabilen panik atağı, doğru beslenerek yenmek veya panik atağın etkisini azaltmak mümkün. Panik atağın 13 belirtisi var. Bunlardan en az 4’ünü yaşıyorsanız siz de rahatsızlığa yakalanmışsınız demektir. Çarpıntı kalbin sert ve fırlayacakmış gibi atması,Terleme, Ateş basması, üşüme ve Bir anda titreme, Nefes almada güçlük, boğulma korkusu, nefes alırken tıkanma, Baş dönmesi, bayılacağını düşünme, Bulantı, geğirme, karın ağrısı çekme, Nefesi kesilmek, aldığı havanın yetmediğini düşünerek derin nefes alma, Göğüs sıkışması, ağrı, Kendini hissedememe, kendine yabancılaşma, algılama güçlüğü Çevrenin gerçek olmadığını düşünme Ölmekten korkmak Çıldıracağını düşünmek, başkasına zarar verme korkusu Vücutta uyuşma, karıncalanma.

Deniz yosunu Cilde iyi Gelir mi

FAYDALARI: Deniz yosunları karadaki pek çok bitkiden, kalsiyum, manganez, demir ve magnezyum bakımından daha besleyicidir. Aktarlarda satılır. ABD’li uzmanlara göre, vücut tarafından hızlı emilen yosun tüketmek panik atakta iyileşme sürecini hızlandırır. Dünyaca ünlü doktorumuz Mehmet Öz de panik atak hastalarına yosunu tavsiye ediyor. Özellikle doğu Asya ülkelerinde önemli bir besin kaynağı olan yosun; A, B1, B2, B6 ve C vitaminleriyle niyasin, iyot, potasyum, demir, magnezyum ve kalsiyum zengindir.

Yosun Maskesi Tüm Vücuda Uygulanırsa Dinlendirir

Deniz yosunu bitkisi aynı zamanda troid hormonun çalışmasına da yardımcı olup, düzenli bir şekilde çalışmasını sağlamaktadır. Metabolizma hızını da yükselten deniz yosunu, deriye ve tırnaklara da çok faydalıdır. Deniz yosunu birçok kişi tarafından saçları hacimlendirmek ve saçların direncini arttırmak içinde kullanılır.

Yosunlar her derde deva oluyor

Deniz yosunun bir diğer faydası ise kanseri hücreleri yok etmesi, kanser hastalıklarına karşı vücudu dirençli tutmasıdır. Var olan kanser hücrelerinin de gelişimini önleyen deniz yosunu, cilt kanamalarını durdurmak için lapa halinde de kullanılmaktadır.

Deniz yosunu hangi Vitaminleri İçerir

Siyatik ve mafsal (eklem) ağrısı olanlar deniz yosununu zeytinyağı ile kaynatıp lapa şeklinde ağrılı bölgelerine sürerek sorunlarından kısa sürede kurtulabilirler. Yosun ile saçlarınızı yıkadığınızda saçlar güçlenir.

Yosun maskesi cildi yeniliyor mu

Yosunun sürüldüğü bölgeleri zayıflatıcı özelliği vardır. Selülit giderici olarak etkilidir. Yosun cilt güzelliği için de maske olarak kullanılmaktadır. Haşlanan yosun bağırsak kurtlarını döker.

Deniz yosunu selüliti gideriyor mu

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Biber Ağacı,Butrak Kökü Nelere İyi Gelir

butrak kökü nedir nelere iyi gelir felce nikrise guta biber ağacı iyi gelir mi butrak kökü cinsel gücü artırır mı...

Kapat