Bitki Kurdu | Sağlık Ve Güzelliğe Dair Herşey

Damarları Temizleyen Yiyecek ve İçecekler

17.07.2015
1.865
Damarları Temizleyen Yiyecek ve İçecekler

açai üzüm nedir kan akışını düzenleyen bitkiler damarları açan bitkiler bademin faydası nedir yulaf nelere iyi gelir şifalı bitkiler şifalı otlar şifalı meyveler…

Damarları Temizleyen Yiyecek ve İçecekler Hareketsizlik stres ve sağlıksız beslenme neticesinde meydana gelen damar ve Kalp rahatsızlıkları her geçen gün sağlığımızı daha fazla tehdit etmektedir. Dengesiz beslenme sonucu tıkanan damarlar ölüm riskini arttırmaktadır. İşte damarları temizleyen yiyecekler…

Yeşil çay: Yeşil çay, damarlara hasar veren oksidatif stresi azaltır ve damarları temizler. İçerdiği antioksidanlar kolesterolü düşürür ve bu sayede kalbi korur.

Yeşil çay Nelere iyi Gelir

Açai üzümü: Özellikle kolesterolü düşüren bu meyve kan akışını dengeler ve bu sayede kalp için çok faydalıdır.

Açai üzümü Nedir

Tarçın: Antioksidan deposu olan tarçın, kandaki şekeri düşürür ve bu sayede damarlar için çok faydalıdır. Günde 1 çay kaşığı tarçının kandaki yağ oranını %26 oranında azalttığı kaydedilmiştir.

Tarçın Damarlara İyi Gelirmi

Badem: E vitamini, çözünebilen lif ve tekli doymamış yağlar açısından oldukça zengin olan badem, içerdiği antioksidanlar sayesinde damarlardaki hasarı engeller.

Badem damarları temizlermi

Yulaf: Yulaf, kolesterolü düşürür ve damarları temizler. Öğünlerinize yulafı eklemenizi öneririz.

Yulaf Nelere İyi Gelir

Zeytinyağı: Akdeniz ülkelerinde kalp hastalıkları görülme oranının daha az olması zeytinyağı sayesindedir. İçeriğindeki antioksidanlar sayesinde kanseri önler ve tansiyonu düşürür.

Zeytinyağı Cilde İyi Gelirmi

Brokoli: K vitamini ve lif açısından zengin olan brokoli, kolesterolü ve tansiyonu düşürür. K vitamini damarlardaki kalsiyum seviyesini dengeler.

Brokolinin Faydaları Nedir

Zerdeçal: Zerdeçal, damar temizliğinde en etkili baharatlardan biridir. Ayrıca damar sertliğini önler ve yağ depolanmasını engeller.

Zerdeçal Damar Sertliğini önlermi

Kuşkonmaz: Kuşkonmaz, damarlardaki baskıyı azaltır ve bu sayede kan akışını hızlandırır. Ayrıca damar tıkanıklığı ve enflamasyona da iyi gelir.

Kuşkonmaz Nelere  Faydalıdır

Nar: İçerisinde barındırdığı antioksidanlar sayesinde nar, kan akışını arttırır ve damarların tıkanmasını önler.

Nar Kalbe iyi Gelirmi

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Doğa Eczanesinden Sağlığa Faydalı 12 Şifalı Bitki

yılan kökü nedir Çuha çiçeği nelere iyi gelir hayıt ağacı nelere faydalıdır migrene ne iyi gelir ateş düşürücü bitkiler gribe...

Kapat