Bitki Kurdu | Sağlık Ve Güzelliğe Dair Herşey

Damarları Korur Kirli Kan Damarlarını Açar

21.08.2015
1.443
Damarları Korur Kirli Kan Damarlarını Açar

üzüm çekirdeği nelere iyi gelir üzüm çekirdeği damarları açar mı üzüm çekirdeği cilde iyi gelir mi üzüm çekirdeği varise iyimi gelir üzüm çekirdeği inmeyi önler mi üzüm çekirdeği…

Damarları Korur Kirli Kan Damarlarını Açar Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanları, belli oranda tüketilen üzüm çekirdeğinin , bozulmuş olan kirli kan damarlarına şifa etkisinde bulunduğunu ve tıkalı kalp damarlarını açtığını bildirdi. Üzüm çekirdeği, damar duvar yapısını koruyor ayrıca varis genişlemelerinin önüne geçiyor.

Üzüm çekirdeği Damarları açarmı

Halk arasında özellikle çekirdeksiz olan üzüm tercih edilmektedir. Bu yanlış kanının aksine üzüm çekirdeği, toksik, kanserojen, vücuda zararlı değildir. Üzüm çekirdeğinin faydaları 1947 yılında ilk kez Fransız Kimya profesörü Jack Masquelier tarafından keşfedilmiştir.

Üzüm Çekirdeği Damar duvar yapısını korurmu

Kalp ve damarları koruyucu doymamış yağ oranı yüzde 90 üzerinde olan üzüm çekirdeğinin, linol, palmitin, sitearin ve diğer yağ asitleri ile beraber özellikle antiaging E vitamini ve çeşitli mineralleri bünyesinde bulundurmaktadır. Üzüm çekirdeği, koruyucu iyileştirici fonksiyonlarının çoğunu damar cidarı stabilitesi ve damar üzerine yaptığı olumlu etkilerle sağlar.

Üzüm Çekirdeği , inmeyi önlermi

Damar duvar yapısını korur, varis genişlemelerinin önüne geçer. Damar koruyucu etkisi ve içerdiği yağlarla kalp sağlığını korur. Hipertansiyonu, inmeyi önler. Makular dejenerasyon ve gece körlüğüne karşı koruyucudur.

Üzüm Çekirdeği nelere iyi gelir

Göz ışık hassasiyetini önler, DNA hasarını azaltır, allerjen histamin salınımını azaltarak alerjiyi önler. Üzüm çekirdeğinin cilt kollajen yapısını sağlamlaştırır, kırışıklığı önleyerek cildi canlandırır.

Üzüm çekirdeği Yağı Nelere İyi Gelir

Prostaglandin salgısını azaltır iltihabi romatizmayı önler, cinsel fonksiyonlara yardımcıdır, yara iyileşmesini kolaylaştırır, içerdiği Proantosiyanidinin antioksidan özelliği ile sigara ve kirli hava zararlarından korur.

TAVSİYE EDİLEN GÜNLÜK MİKTAR. Üzüm çekirdeğinin kuru veya taze tüketilmesinin bir farkı yok Bu değerli besininin çiğneyerek üzüm içerisinde tüketilmesi gerekir.

Pürüzsüz bir cilt İçin Üzüm Çekirdeği iyimi Gelir

Üzüm çekirdeği tüketiminde tavsiye edilen günlük miktar 150 ile 300 miligram kadar yeterli olup, bu oranda alınan üzüm çekirdeği, bozulmuş olan kirli kan damarlarınıza şifa açısından yeterli olmaktadır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Sıcak ve Nemli Havalarda Terlemeyi Önler

ada çayı mantar enfeksiyonlarını önler mi ada çayı nelere iyi gelir ada çayı terlemeyi önler mi kan şekerini düşüren bitkiler...

Kapat