Bitki Kurdu | Sağlık Ve Güzelliğe Dair Herşey

Çörek Otunun Yaptıklarına İnanamayacaksınız

05.02.2015
2.777
Çörek Otunun Yaptıklarına İnanamayacaksınız

Kutsal kitaplarda adı geçen ve şifalı bitki olarak kullanımı binlerce yıl öncesine dayanan çörek otu her derde deva oluyor. Uzmanlar cinsel yaşamda sıkıntı çekenlere de şifa olduğunu belirterek, Düzenli olarak bal ile karıştırılmış çörek otu tohumlarını sabah-akşam bir kaşık şeklinde tüketirseniz, bir müddet sonra kendinizdeki farklılığa inanamayacaksınız. İktidarsızlık, güçsüzlük gibi sorunlara iyi gelir ve cinsel isteksizlikten kurtulabilirsiniz. İşte faydaları saymakla bitmeyen çörek otunun yararları:

Pankreas Kanseri: 

ABD’de yapılan araştırmaya göre, çörek otu yağında bulunan thymoquinone adlı kimyasal bileşen pankreas kanseri hastalarında kanserli hücrelerin gelişimini durduruyor ve bu hücreleri öldürerek kanserli hücre sayısını azaltıyor.

Kolon Kanseri:

2010 yılında Mısır’da yapılan ve sonuçları National Library of Medicine’da yayınlanan çalışmaya göre çörek otu laboratuar hayvanlarındaki kolon kanseri hücrelerinin sayısını önemli ölçüde azaltıyor.

Meme Kanseri:

2003 yılında ABD Jackson State Üniversitesi tarafından yapılan çalışmada, çörek otu yağı kullanılarak meme kanseri hücreleri önemli oranda tedavi edilmiştir.

Beyin Kanseri: 

Çörek otunda bulunan thymoquinone adlı bileşen en ölümcül beyin kanseri türlerinden biri olan ‘Glioblastoma’ nedeniyle gerçekleşen hücre ölümünü yavaşlatıyor. Çörek otu aynı zamanda kurşun zehirlenmesine bağlı olarak beyinde meydana gelen hasarın azaltılması ve geri döndürülmesine yardımcı oluyor.

Boğaz Ağrısına:

otu çayı, akut bademcik iltihabı ve gırtlak dokusunun iltihaplanması nedeniyle görülen boğaz ağrılarına iyi gelir.

Hipertansiyona:

otu, 2008’de yapılan bir araştırmada kan basıncını normale döndürmeye yardımcı olan doğal ürünler arasında gösterilmiştir.

Romatizma: 

2007 ve 2011 yılında yapılan 2 farklı araştırmaya göre düzenli olarak çörek otu veya çörek otu yağı tüketmek, romatizmaya bağlı iltihabı azaltarak hastalığın belirtilerini hafifletiyor.

Bağışıklık Sistemi: 

Çörek otu yağı radyasyona maruz kalan canlılarda bağışıklık sistemini güçlendirerek zararlı ışınların vücuttaki olumsuz etkisini azaltıyor.

Astım: 

Çörek otu, hava kanallarında oluşan iltihabın azaltılmasına yardımcı olması ile astıma iyi geliyor.

Alerjiler:

otunda bulunan Omega-3 yağ asitleri alerji ilaçlarının etkisini artırarak alerji belirtilerini hafifletiyor.

Ameliyat İzleri: 

Ameliyat sonrası operasyon yapılan bölgeye düzenli olarak çörek otu yağı sürmek, yara izlerini önemli oranda ortadan kaldırıyor.

Epilepsi: 

Medical Science Monitor dergisinde yayınlanan bir araştırmaya göre çörek otu geleneksel tedavi yöntemlerine direnç gösteren çocuklarda epilepsi nöbetlerinin sıklığını azaltıyor.

Migren: 

Migren atağını ilk hissettiğinizde ensenize, gözlerinizin üstüne ve alnınızda saçların başladığı yere çörek otu yağı sürün, iyi gelecektir.

Diş Ağrısı: 

1 çay bardağı ılık suya 6-7 damla çörek otu yağı damlatıp düzenli olarak gargara yapın.

Diyabet: 

Son yıllarda yapılan bilimsel çalışmalarda çörek otunun özellikle tip 2 diyabet hastalarında kan şekerini dengelediği ortaya konulmuştur.

Çörek Otu

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Sağlığınız İçin Bol Bol Çitleyin

Belki ay çekirdeği kadar değil ancak, tükettiğimiz yemişler arasında en popülerlerinden biri olan kabak çekirdeği yüksek besin değeriyle sağlımıza da katkıda...

Kapat