Bitki Kurdu | Sağlık Ve Güzelliğe Dair Herşey

Çörek Otu Yağı Nelere İyi Gelir

12.03.2016
1.543
Çörek Otu Yağı Nelere İyi Gelir

çörekotu yağı nasıl çıkartılır çörekotu yağı saça ve cilde iyi gelir mi çörekotu yağı cinsel gücü artırır mı çörekotu yağı nefes darlığına iyi gelir mi…

Çörekotu ve yağının anne sütünü attırıcı özelliği olduğunu belirten uzmanlar çörekotu hakkında toplumda kabul edilmiş bazı doğruların da yanlış olduğunu vurguladı. Çörekotunun birçok hastalığa şifa olduğunun altını çizen uzmanlar Mevsim geçişlerinde, alerjik durumlarda, kolesterol ve şeker hastalıklarında, bağışıklık sisteminin güçlü tutulmasında, hemen hemen her durum için önerilen çörekotunun mükemmel bir bitki olduğu konusunda fikir birliği içindedirler. Uzmanlar, çörekotunun faydalarının bunlarla da sınırlı olmadığını belirterek özellikle saç ve cilt bakımı içinde destekleyici olduğunu belirtiyorlar. Yapılan bilimsel çalışmalar çörekotu içerisinde 100 den fazla bileşik olduğunu göstermektedir.

 

Çorekotu yagı Cinsel gücü artırır

Bunlardan bazıları nigellon ve alpha pinen bileşimleri, omega-3, omega-6 yağ asitleri, selenyum, çinko, demir, bakır, kalsiyum mineralleri ile E vitaminidir. Bu bileşikler ve yağ asitleri özellikle bağışıklık sisteminin kuvvetlenmesinde son derece önemlidir. Özellikle Anne sütünün artırılması için bolca tüketilmesini öneren uzmanlar, Salatalara ekleyeceğiniz yarım tatlı kaşığı Çörekotu yağı ile salatalarınızın lezzetinin ve şifasının arttırılabilineceğini söylemektedirler. Ayrıca öğütülmüş çörekotunu yoğurtlara da ekleyebilirsiniz. Çörekotu, içerdiği bileşenler sayesinde hücre yenileyici özelliğinin yanında anne sütünü de arttırmaya yardımcı olur. Bunun için ister yağ formunda isterseniz öğütülmüş formda ya da bala karıştırarak tüketebilirsiniz.

Çorekotu yagı Anne sütünün artırırmı

Tıbbı ve Aromatik Bitki Uzmanları çörekotu yağında doğru bilinen yanlışları şu şekilde sıralıyorlar. Çörekotu tohumunun tadı hafiftir. Tadının acı olması bu yağın kaliteli olduğu anlamına gelmez. Yağın verimliliği artması için sıkım sırasında ısıl işlem uygulanır. Buda rengin koyulaşmasına, tadın acılaşmasına sebep olur. Bunu analizlerde peroksit miktarına bakılarak da anlamak mümkündür. Oysa soğuk pres yöntemi ile elde edilen çörekotu yağında acılık ve boğazı yakma oranı hafiftir. Ayrıca oksijenle temas etmiş, depolama koşulları uygun olmayan çörekotu yağlarında asitlik miktarı ve peroksit miktarı artar. Bu da acı tatta ve yağın renginde artmalara sebep olur.

Çorekotu Yağı Damar tıkanıklığına iyi gelir

Yağın rengi orijinalinde soğuk sıkımda açıktır. Koku, Karakteristik çörekotu kokusudur. Yağlarda peroksit miktarı oksidasyon derecesi hakkında bilgi verir. Lipid oksidasyonunun (bozunma) ilk aşamasıdır, istenmeyen tat ve koku oluşumu, yağda çözünen bazı vitaminlerin kaybına sebebiyet verir. Serbest radikallerin artmasına sebebiyet verebilir. Asitlik; Asitlik derecesi yüzde 1-10 arasında değişir. Sağlığınızı desteklemek için kaliteli ve soğuk sıkım çörekotu yağını tercih edin. Bunun için ya yağınızın peroksit miktarını ölçtürün ya da güvenilir, standartlara uygun üretim yapan firmayı tercih edin.

Çorekotu Kansere karşı koruyucudur

Çörek otu yağının Faydaları: Mikrop, virüs ve mantarlara karşı öldürücüdür.İfrazı boşaltır,solunum sistemine iyi gelir.Kansere karşı koruyucu etkisi vardır,kan şekerini düzenler,yorgunluğu giderir dinçlik verir,damar sertliğine,Damar tıkanıklığına iyi gelir.Tansiyon ve Kolesterolün normale dönmesini sağlar,Cinsel gücü artırır,hazmı kolaylaştırır,İdrar söktürür.

Çörek Otu Yağı Kandaki şeker miktarını düşürür

Yaraların çabuk iyileşmesini sağlar. Alerjiyi önler.Bağışlık sistemini güçlendirir.Saç dökülmesi ve kepeğe haricen kullanıldığında iyi gelir.Grip,nezle ve Baş ağrısına iyi gelir. Antioksidan özelliği vardır. İltihap oluşumunu engelleyici etkisi vardır. Çörek otunun içindeki iltihap önleyici madde eklem iltihabı için yararlıdır. Prostat ve meme kanserini yavaşlatıcı etkinliği bulunur.

Çörekotu yaginin saça faydası varmı

Karaciğeri koruyucu özelliği çörekotu faydaları içindedir. Kandaki şeker miktarını düşürücü etkisi vardır. İnsülin salgılamasını sağlayan pankreasta beta hücrelerini harekete geçirdiği gözlemlenmiştir. Bronşitli astım, allerjik astım,

Çörekotu Yağı Mikrop, virüs ve mantarlara karşı etkilidir

Bahar nezlesi rahatsızlıklarına yönelik yapılan çalışmada çörekotunun ciddi oranda fayda sağladığı gözlemlenmiştir. Mide zarını tahriş eden etkenlere karşı mide zarını korur. Kalp sağlığını koruyucu etkisi çörekotunun faydaları arasındadır.

Çörek Otu Yağı Kandaki şeker miktarını düşürür

Konu Aramaları:

çörek otu yağı neye iyi gelir,

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Yulaf Birçok Derde Devamı Oluyor

yulaf nasıl bir tahıldır nelere iyi gelir yulaf saç ve cilt bakımında kullanılır mı yulaftan kuru şampuan nasıl yapılır yulaf...

Kapat