Bitki Kurdu | Sağlık Ve Güzelliğe Dair Herşey

Çökme ve Kırışıklıklara Bitkisel Formüller

18.09.2015
1.958
Çökme ve Kırışıklıklara Bitkisel Formüller

civanperçemi cilde iyi gelir mi hodan yağı cilde faydalı mı zeytinyağı cildi düzeltir mi bal cilde faydalı mı kırışıklıklara iyi gelen bitkiler şifalı otlar civan perçemi hodan…

Çökme ve Kırışıklıklara Bitkisel Formüller Ciltte oluşan ince çizgi, çökme ve kırışıklıklarla mücadelede evde bulunan malzemelerden yararlanabilir doğal maskeler hazırlaya bilirsiniz. Farklı nedenlere bağlı olarak gelişen yüzdeki çökmeler ve kırışıklıklar tabiatta bulunan değişik bitkilerden yararlanarak hazırlanacak maskeler sayesinde kolayca kurtulmak mümkündür. İşte size yardımcı olacak bitkisel maske tarifleri.

Civanperçemi Cilt Maskesinde Kullanılıyormu

CİVANPERÇEMİ MASKESİ: TARİF-1:Malzemeler; Civanperçemi Çiçeği, Saf Su, Yarım fincan Limon Suyu, Bir Çorba kaşığı Zeytinyağı, Bir tatlı kaşığı süzme Bal, Bir yumurtanın sarısı(çırpılacak),Yulaf Unu Hazırlanışı; Civanperçemi çiçeği saf suda kaynatılır. Sıkarak suyundan çıkarıp, bir fincan kadar kendi suyunda soğumaya bırakılır. Soğumuş olan posa iyice ezilir. Yarım fincan limon suyunu, bir kaşık zeytinyağını, bir tatlı kaşığı balı, çırpılmış yumurta sarısın iyice karıştırıp sürülme kıvamına gelinceye kadar yulaf unu ekleyip tekrar karıştırın. Maskeyi yüzünüze sürün bir saat kadar bekleyip ılık su ile yıkayın. Gül suyuna batırılmış pamukla birkaç kez silin. Son olarak cildinize uygun nemlendirici bir krem sürün.

Sandal Ağacı Yağı Cilde Faydalımı

TARİF-2:Bir yumurtanın beyazı, bir Çay kaşığı bal, dört damla rezene yağı, dört damla sandal ağacı yağı, bütün malzemeleri karıştırıp, temizlenmiş cilde sürüp, yarım saat bekleyip, ılık su ile cildi temizleyip kurulayın. Bu maske el, kol ve boyunda da kullanılabilir. Bu maska üç günde bir kullanılır.

Hodan (Kaldirik) Yağı Kırışıklıkları Gideriyormu

TARİF-3:Yarım çay kaşığı hodan otu yağı, bir yemek kaşığı bal, iki yumurta, dört damla havuç yağı, bir yemek kaşığı süzme yoğurt, bütün malzemeler karıştırılıp temizlenmiş cilde uygulanır. Yarım saat beklendikten sonra cilt ılık su ile temizlenir. Bu maske haftada iki defa uygulanır.

Cilt Maskesinde Zeytin Yağı Kullanılırmı

TARİF-4: Bir Çorba kaşığı Bal, Bir Çorba kaşığı Zeytin Yağı, Bir Yumurtanın sarısı, bütün malzemeler karıştırılıp, boyun bölgesi dahil yüze uygulanır. 15 dakika beklendikten sonra ılık su ile temizlenir. Haftada bir düzenli olarak uygulanır.

Zeytin Yağı Cilde Faydalımı

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Alabaş Akciğerleri Temizler Tansiyonu Düşürür

alabaş nedir nelere iyi gelir alabaş tansiyonu düşürür mü alabaş akciğerleri koruyor mu gribe iyi gelen sebzeler alabaş nezleye iyimi...

Kapat