Bitki Kurdu | Sağlık Ve Güzelliğe Dair Herşey

Civan Perçemi Çayı ve Banyosu Nelere İyi Gelir

07.07.2016
1.309
Civan Perçemi Çayı ve Banyosu Nelere İyi Gelir

civanperçemi rahim kanserine iyi gelir mi civanperçemi çayı beyaz akıntıyı önler mi civanperçemi safra akışını uyarır mı civanperçemi çayı adeti düzenler mi…

Civan Perçemi Çayı ve Banyosu Soğuk algınlığı, kramplar, ateşlenmeler, böbrek düzensizlikleri, diş ağrıları, tahriş olmuş cilt, kanamalar ve kadınların adet dönemini düzene sokmada kullanılır. Safra akışını uyarır ve kanı temizler. Civanperçemi Çayı, şiddetli soğuk algınlıkları ve gripler, mide ülserleri, mide krampları, apseler, travma ve kanamalar için ve iltihap azaltıcı olarak içilir.

Civan perçemi Adet düzensizliklerine iyi gelir mi

Bu bitki, bayanların sancılı ve deprasif geçen regl dönemlerinde, menopoz öncesi ve sonrası çekilen rahatsızlıklarda çok etkilidir.

civanpercemi Çayı Cilde Faydalımı

Ayni zamanda kadınların üreme organları için de pek çok faydası vardır. Rahim kanseri, çeşitli rahim rahatsızlıkları, yumurtalık iltihaplarında içilen civanperçemi çayları çok yararlıdır.

Civanpercemi Rahim kanserine iyi gelir mi

Miyomlar ve beyaz akıntılar için, yarım banyolar tavsiye edilebilir. Yarım banyo için; 100 gr civanperçeminin yaprak ve çiçekleri tam olarak geceden soğuk suyun içine konur. Ertesi gün kaynama derecesine kadar ısıtılıp, banyo suyuna ilave edilerek kullanılır.

Civanperçemi Çayı Beyaz Akıntıyı Önlüyor mu

Yalnız banyo sırasında böbrek bölgesi suyun dışında kalmalıdır. 15 dakika suda kalınır banyo sonrası kurulanmadan havluya sarınarak bir saat kadar dinlenilir.

Civanperçemi Çayı Menopoz Döneminde Faydalımı

ÇAYI: Çay için; bir dolu tatlı kasığı civanperçemi bir su bardağı kaynar suya ilave edilerek 3 dakika demlenir, sonra süzülüp sıcak olarak yudum içilir.

Civanperçemi çayı safra akışını uyarır mı

Oldukça acı olan bu çayı içerken, şeker, tatlandırıcı gibi ilaveler yapmamak gerekir. Bitki çaylarına eklenen bu ilaveler, bitkilerin içindeki kimyasal maddelerle reaksiyon verebilirler.

Civanperçemi yumurtalık kanserine iyi gelir mi

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Vücudu Dinçleştiren Bitkisel Öneriler

dulavrat otu vücuda dinçlik verir mi kara hindiba çayı nelere iyi gelir bitkisel proteinler nelere faydalıdır mikro yeşillik nedir organik...

Kapat