Bitki Kurdu | Sağlık Ve Güzelliğe Dair Herşey

Cinsel Soğukluğa, Kısırlığa İyi Geliyor

02.12.2015
1.933
Cinsel Soğukluğa, Kısırlığa İyi Geliyor

aslan kuyruğu nedir nelere iyi gelir aslan kuyruğu kısırlığa iyi gelir mi kalp hastalarına aslan kuyruğu iyi gelir mi cinsel soğukluğa iyi gelen bitkiler…

Latince adı Leonurus cardiaca olan bitkinin, sağlığımıza temel teşkil eden birçok faydası bulunmaktadır. Boyu 50-180 cm olan bitki çok yıllık dikine yükselen genellikle çatallaşmayan, gövdesi dört köşeli, içi boş, tüylü, üzeri genellikle yeşil renkli olmakla birlikte bazen (yaz ve sonbaharda) esmer, kahverengimsi ve hatta kızıl renkli olabilir. Yaprakları karşılıklı bir sonraki ile çapraz, üst kısımları açık, alt kısımları koyu yeşil renkli ve uzun saplıdır. Alt yaprakları 5-7 derin loplu adeta dişli yani loplar sivri, orta yaprakları üç loplu ve en üstteki yaprakları yeşil iken olgunlaşan yaprakları esmer kahverengimsi veya kızılımsı mor bir renge dönüşür. Çiçeklerin taç yaprakları beyaz, açık pembe veya kan kırmızısı renkte, üzeri tüylü iki çenekli ve ağzını açmış aslanağzına benzer. Çiçekleri çelenk şeklindeki kalkanlara dizilmiştir. Kökleri saçak şeklinde ve ayrıca çevresine yayılan yan köklerle kısa zamanda çevresine yayılarak kümeler oluşturur.

Aslankuyrugu Ciğer ve Göğüsü Temizliyor mu

Aslan otu, Kurt otu, Kedi başı otu, Ballıbaba otu, Yapışkan otu ve Boz otuna benzer bu nedenle birçok yazar Aslan otu ile Kurt otunu birbirine karıştırmaktadırlar. Buna dikkat edilmelidir. Aslan otunun kökleri hariç tamamı yerden 5-10 cm yükseklikten kesilerek demet yapılır. Balkon veya terasa asılarak kurutulur. Şayet tentürü yapılacak ise taze olarak işlenir. Maalesef şifalı bitkiler toplama, kurutma, paketleme ve depolama işlemleri sırasında çok yanlışlar yapılmaktadır.

Aslan kuyruğu terletir mi

Bitkinin şifalı kısmı yaprak veya çiçekleri ise asla Güneş altında kurutulmaz ve mutlaka gölgede kurutulmalıdır. Ayrıca örneğin bitki 5 günde kurudu ise, 2 gün daha kurumada bırakmak mahzurludur, çünkü birleşimindeki eterik yağları kaybettiğinden kalitesi düşer. Sadece bitki kökleri Güneş’te kurutulur ve kurur kurumaz hemen paketlenip depolanması gerekir. Şifalı bitkilerin Aktarlarda açıkta satılması kalitesini kısa sürede düşür. Bu bitki gövdesi, dalları, yaprakları ve çiçekleriyle tamamen tıbbın konusu haline gelmiş bir bitkidir.

Aslan kuyruğu otu Cinsel Soğukluğa iyi gelir mi

FAYDALARI: Terleticidir Ateş düşürücü olarak kullanılabilir. Vücuda tazelik ve güç verir. Migren, egzama ve sedef hastalıklarına iyi gelir. Astım ve bronşitte yararlıdır. Ağız kokusu ve basur için yararlıdır. Aft, cinsel soğukluk, ishal, kısırlık, birçok iltihap çeşitlerinde yararlıdır. Ciğerleri temizler.

Aslan kuyruğu Miğrene iyi gelir mi

Dalağın iyi çalışmasını sağlar. Şeker, tansiyon düşüklüğü, bademcik iltihabı, sinüzit, ülser ve sivilcelerde şifa dağıtmaktadır. En çok kalp ve damarlarda görülen sorunlar için kullanılmaktadır. Kalp sorunlarının çözümünde aktif rol oynar. Kalbin düzensiz veya hızlı atışı sorununu ortadan kaldırarak düzenli kalp atışı sağlar. Adet düzensizliğini ortadan kaldırır. İyi bir sakinleştiricidir. Depresyon ilaçları kadar iyi etki yapar.

Aslan kuyruğu Kısırlıkta faydalımıdır

ÇAYI: 1 bardak suya, 1 tutam ince kıyılmış aslankuyruğu konur, 8–10 saat bekletilir, 1 günde tüketilir. İlaveten Aslankuyruğu toz haline getirilip günde 1 gr içilebilir. Diğer kullanım biçimi de bitkiden elde edilen sıvıların çeşitli biçimlerde dahili olarak kullanılmasıdır. Bu bitkiden elde edilen macunların da sıkça tüketildiği bilinmektedir.

Aslan Kuyruğu Adet Düzensizliklerine Faydalımı

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Aslanağzı Bronşite, Öksürüğe Faydalımı

aslanağzı nedir nelere iyi gelir aslanağzı nefesi açar mı aslanağzı öksürüğe iyi gelir mi aslanağzı bronşite faydalı mı aslanağzı süs...

Kapat