Bitki Kurdu | Sağlık Ve Güzelliğe Dair Herşey

Cinsel İsteksizliği Giderir Bebeği Garantiler

20.05.2017
831
Cinsel İsteksizliği Giderir Bebeği Garantiler

Cinsel İsteksizliği Giderir Bebeği Garantiler;

Karpuz Çekirdeği ( Watermelon seeds ) Karpuzu hepimiz çok severiz ve özellikle yaz aylarında ferahlatıcı etkisinden dolayı çok miktarda tüketiriz. Karpuz çekirdeği aslında kurutulup kavrulduğunda tadı güzel bir besin haline gelebiliyor. Bir bardak kurutulmuş karpuz çekirdeği günlük protein ihtiyacının % 60 ını karşılayabilir. Yani protein içeriği çok çok yüksek bir besindir. Ayrıca içerisinde sporcuların kullandığı arginin adlı protein bulunmaktadır. Bu protein genelde kas yapmak için tercih edilir. Büyüme hormonlarını tetikleyen özellikleri vardır. Ayrıca glukamik asit ve kas ve kemik yapısının oluşumu için önemli olan lizinin adlı protein yapıtaşını içermektedir. Vücut Geliştirme sporuyla uğraşanlar için yapay protein tozlarından kat kat faydalıdır. Vücut Geliştirenler için Protein Tozlarına alternatiftir. Zengin vitamin ve mineral içeriğiyle birçok hastalığa iyi gelen karpuzun çekirdeği de aile hayatına katkı sağlıyor.

Uzmanlar hamile kalmak isteyen kadınlara Karpuz Çekirdeği tüketmelerini öneriyor.

 “Folik asit kaynağı olan bu çekirdekler hamile kalma sürecini hızlandırır” diyen uzmanlar, karpuz çekirdeğinin faydalarını şöyle sıralıyor.

FAYDALARI:Metabolizmayı hızlandırır, kilo verdirir. Kalbin düzenli çalışmasını sağlar. Cinsel isteksizliği giderip, güç verir. Hipertansiyon ve yüksek kan basıncının sebep olduğu kalp hastalıklarının tedavisinde yardımcı olur. Bağışıklık sistemini güçlendirir. İyileşme sürecini hızlandırır. Hafızanın gelişmesinde etkilidir. İçerdiği C vitamini ile bazı kanser türlerinden korur. Böbrek fonksiyonlarının düzenlenmesine yardımcıdır.

KARPUZ ÇEKİRDEĞİ YAĞI NELERE İYİ GELİR; Karpuz çekirdeği yağı cilt için büyük yararlara sahiptir. Karpuz çekirdeği yağı bazı ülkelerde Otanga yağı ya da Kalahari yağı olarak adlandırılır ve Afrika’da bolca üretilir. Karpuz çekirdeği yağı bileşiminde birçok sağlıklı yağ içermektedir. Düşük viskozitesi ve çok az bir kokusu olmasından dolayı popüler bir yağdır. Kozmetik olarak karpuz çekirdeği yağı genellikle losyonlar, sabunlar, göz kremleri, bebek ürünlerinde bebek yağı yerine kullanılabilir.

Karpuz çekirdeği yağı %60’dan fazla Linoleik Asit içerir. Linoleik asit ise cilt için olduğu kadar kalp ve damar sağlığının yanı sıra inme kansere karşı da koruma sağlar. Karpuz çekirdeği yağı omega 3-6 ve omega 9 bakımından zengindir. Bu sağlıklı yağlar bağışıklık sisteminin sağlığı, kalp ve damar sağlığı, cilt ve sinir sistemi sağlığı için büyük öneme sahiptir.

Karpuz Çekirdeği yağı, aynı zamanda sterik asit, palmitik asit ve aynı zamanda çikolata gibi besinlerde bulunan güçlü asit olan oleik asit içermektedir. Ve çalışmalar yağ asitlerinin bu türlerinin de LDL kolesterol ya da kötü kolesterolü düşürmeye yardımcı olduğunu ve HDL veya iyi kolesterolü artırdığını göstermektedir. Karpuz Çekirdeği yağı çoğunlukla doymamış yağ içerir.

Ayrıca Sağlık ve canlılık için B-Vitaminleri içermesinin yanı sıra nitrik oksit salınımına olanak sağlayan arginin içermektedir. Bu sayede cinsel işlev bozukluğu olan erkeklere yardımcı olmaktadır. Nitro oksit damarların büyümesine yardımcı olarak bu sayede kalp ve damar sağlığının korunmasına olanak sağlar. Osteoporoz, kalp sağlığı, kan basıncı ve diyabet için magnezyum, enzimler oluşturmak için manganez ve anemi için bakır, bağışıklık sisteminin artırılması için çinko içerir.

Tansiyon düşürür: Karpuz çekirdeği yağı, kan basıncını düşürmeye yardımcı olan yağ asitleri içermektedir. Diüretik – Karpuz çekirdeği yağı kilo yapan aşırı suyun kaybedilmesine yardımcı olan önemli bir idrar söktürücü yağdır. Bu özelliği nedeni ile böbrekleri ve vücudu detoks etme özelliğindedir. Kan Şekeri – Karpuz çekirdeği yağı aynı zamanda kan şekerini düzenlemeye yardımcı olabilir.

Antioksidanlar :Karpuz tohumları yaşlanma sürecini yavaşlatır ve DNA hasarını onaran güçlü antioksidanlar içerir.

Cilt:Karpuz çekirdeği yağı gerçekten cildin gençleşmesine yardımcı olan ve cildin derinliklerine kolaylıkla nüfuz ederek cildin parlak ve kadifemsi bir özellik kazanmasına yardımcı olan çok önemli yağlardan biridir. Karpuz çekirdeği yağı gözenekleri açar, sebumu yok eder. Yağ aynı zamanda yağlı, kuru ve akneli kişilerde dahi harika etki göstermektedir.

Karpuz çekirdeği yağı cildin emilimi için de suda çözünme özelliklerine sahiptir. Karpuz çekirdeği yağı cildin gençleşmesine ve elastikiyetini korumasına yardımcı olarak kırışıklıklar için harika bir krem görevi görür. Bu gibi faydalarının dışında Yüzdeki

Ak neler için maske:Karpuz çekirdeğini bir miktar su ile ezerek macun haline getirebilir ve ak neleriniz için harika bir maske hazırlayabilirsiniz. Buna bir miktar da limon ekleyebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Karpuz Çekirdeği Yağının Faydaları

Karpuz Çekirdeği Yağının Faydaları; Karpuz Çekirdeği yağının en popüler faydaları saça ve cilde olan faydaları dır. İçeriği tamamen vücutla uyumlu...

Kapat