Bitki Kurdu | Sağlık Ve Güzelliğe Dair Herşey

Cinsel İsteği Artırır Stres ve Endişeyi Giderir

31.08.2015
1.862
Cinsel İsteği Artırır Stres ve Endişeyi Giderir

 

çarkıfelek cinselliğe iyimi geliyor çarkıfelek menopozu önler mi kolesterole iyi gelen meyveler şekere iyi gelen meyveler astıma iyi gelen meyveler şifalı meyveler Çarkıfelek meyvesi…

Cinsel İsteği Artırır Stres ve Endişeyi Giderir Çarkıfelek meyvesinin bir ismi de cinsel isteği arttırdığından dolayı tutku meyvesidir.Tohumdan veya çelikten çoğaltılması yapılır. Asma sülüğü gibi helezonik tutmaçlarla tutunarak hızlı büyür. Çoğu sıcak iklim bitkisidir. Anayurdu Amerika kıtasıdır. Oradan dünyaya yayılmış 400 kadar çeşidi vardır. Ağırlıklı olarak Kolombiya, Brezilya, Arjantin gibi tropik bölgelerde yetişir. Bu bölgelerde “Maruçya” veya “Gulupa” adıyla da anılır.

Çarkıfelek Tansiyonu Düzenlermi

Çarkıfelek meyvesinin kıvamı, aroması benzersizdir. Mor renkli dış kabuğunun içinde sulu, jölemsi, ferahlatıcı bir meyve özü ve çıtır çıtır yenebilir çekirdekleri vardır. Meyvelerinin herhangi bir zararlı etkisi bulunmamakla birlikte, yenebilen meyvelere sahip bütün Passiflora türleri için günde 2 taneden fazla meyvelerinden yenmesi tavsiye edilmemektedir. Zira çok aşırı tüketimi uyku, halsizlik gibi sorunlara neden olabilmektedir.

Çarkıfelek Menopozu Düzenlermi

Bununla birlikte meyvelerinin tamamen olgunlaştıktan sonra yenilip toplanması tavsiye edilir; zira bitkinin yapraklarında bulunan siyanid glukosid maddesi meyvelerinde de bulunmaktadır. Ancak bu oran yapraklarında kinden düşüktür ve olgunlaşmış veya dalından düşmüş meyvelerde en düşük ve zararsız düzeydedir.

Çarkıfelek Sidirimi düzenlermi

Bitkinin yaprakları stres ve endişeyi azaltıcı olduğu düşünülen çay yapımında kullanılsa da, yapraklarında bulunan siyanid glukosit maddesinin toksik ve zararlı etkisi sebebiyle az tüketilmesi gerekmektedir. Ayrıca hamile olanlarda,bebek emzirenlerde, 6 aydan küçük çocuklarda bu konuda çok fazla bir araştırma yapılmadığı için, etkileri bilinmemektedir, yapraklarının hiç kullanılmaması meyvelerinin ise bu guruplar için mümkün olduğunca az tüketilmesi tavsiye edilir.

Çarkıfelek Nedir nelere İyi gelir

Bunun dışında özellikle yapraklarının alkollü içecekler ve reçeteli sedatiflerle (sinirleri yatıştıran ilaçlarla) birlikte doktora danışmadan kullanılması tavsiye edilmez. Zira bitkinin bu ilaçlarla etkileşime geçip etkisini arttırıcı özelliği bulunmaktadır.

Çarkıfelek Kalbe iyi gelirmi

FAYDALARI: Meyvesindeki fotokimyasallar kanser hücrelerini öldürür. Yüksek tansiyona neden olan sistolik kan basıncını önemli ölçüde azaltır. Bol miktarda A ve C vitamini içerir. Kolesterole karşı fayda sağlar.

Çarkıfelek Cinsel gücü artırıyormu

Meyvenin çiçeklerinden yapılan çay sinirli ve kolay heyecanlanan çocukların tedavisinde sakinleştirici olarak kullanılır. Menopoza, Uykusuzluğa, Astım, Mide ve Bağırsak rahatsızlıklarına iyi gelir. Stres ve Endişeyi azaltır.

Çarkıfelek Nedir nelere İyi gelir

Cinsel İsteği artırır libidoyu yükseltir. diyabette kullanılır, sindirimi düzenleyicidir, bağışıklık sistemine destek olur, obezite de etkilidir, tansiyon düşürücüdür, kalp dostudur, kemikleri güçlendirir.

Çarkı felek Kolesteröle iyiy gelirmi

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Egzamaya ve Arpacığa Karşı Çok Etkilidir

dulaptal otu nedir arpacığa iyi gelen bitkiler dulaptal otu cilde faydalı mı egzamaya iyi gelen bitkiler zonaya iyi gelen bitkiler...

Kapat